Подорожчання курячих яєць у Росії — прямий наслідок санкцій. Птахофабрики залежать від імпортних товарів, наприклад, кормових добавок, які раніше доставлялися з Європи. Послаблення рубля також вплинуло на ситуацію. Про це розповів економічний експерт Ілля Несходовський у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Те, що раніше постачала Бельгія — наприклад, амінокислоту, необхідну для виробництва курятини, тепер постачає Китай. А з огляду на те, що європейська частина Росії, де є основний споживач, розташована далеко від Китаю, відповідно, починають збільшуватися витрати, пов’язані з доставленням цього продукту з Китаю до європейської частини Росії. Китай, розуміючи, що він фактично є монополістом у постачаннях великої кількості різної продукції, необхідної для виробництва, підвищує ціни”, — коментує гість ефіру.
Крім того, як зазначає Несходовський, деякі товари неможливо замістити китайськими чи інших країн, які не дотримуються санкцій.
“Відповідно, використовується паралельний імпорт. А щодо паралельного імпорту посередники, які певним чином ризикують отримати потім вторинні санкції, вкладають ризики у різницю ціни для російського ринку, змушуючи переплачувати російського споживача іноді на 10-20%”, — пояснює Несходовський.
Він додає, що знецінення рубля збільшує вартість імпортних складників та інші витрати. А постачання тих самих яєць із Туреччини лише погіршить ситуацію на валютному ринку Росії.
“Це фактично призводить до того, що валюта виходить із країни за такі продукти, які б могла виробляти Росія… Звичайно ж, це не такий великий ринок, але сама тенденція. Якщо ці тенденції збільшуватимуться, і Росія не буде здатна виробляти продукти, це погіршуватиме і стан валютного ринку. Тобто валютний ринок слабшатиме, і долар знову підвищуватиметься в Росії”, — прогнозує економічний експерт.
Читайте також: Росіяни не пов’язують зростання цін із війною РФ проти України, — Гудков
Нагадаємо, рівень інфляції в Росії перевищив усі прогнози Центрального банку, і це вже відчули майже всі жителі країни. Те, що раніше було доступне практично кожному, тепер — розкіш. Набір базових продуктів суттєво подорожчав порівняно з минулим роком: ціна деяких позицій зросла в півтора-два рази. У регіонах вже відчувається дефіцит товарів, знов з’явилися черги.