Ціни зростають швидше, ніж пенсії та зарплати: росіяни шоковані подорожчанням продуктів (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Рівень інфляції в Росії перевищив усі прогнози Центрального Банку, і це вже відчули майже всі жителі країни. Те, що раніше було доступно практично кожному, тепер — розкіш. Набір базових продуктів істотно подорожчав, порівняно з минулим роком ціна деяких позицій зросла в півтора-два рази. У регіонах уже відчувається дефіцит товарів, знову з’явилися черги, повідомляє FREEДОМ.

Те, що відбувається в сучасній Росії, більше нагадує події 1990-х років — на полицях практично відсутні деякі види товарів, а ціни зростають щодня.

“Ми бачимо, що зараз лихоманить не тільки ціни на яйця, а і їхній асортимент: якщо раніше полиці були заставлені продукцією, то зараз вони порожні”, — каже журналістка одного з російських телеканалів, показуючи відсутність товару в магазині.

У багатьох регіонах Росії розгортається так звана “яєчна криза”. Кілька днів тому сотні жителів Саратова вишикувалися в чергу в центрі міста за яйцями по 78 рублів. Протягом місяця вартість десятка курячих яєць злетіла з 75 до 110 рублів, пишуть місцеві ЗМІ.

“До підвищення цін я ставлюся, звичайно, негативно, тому що не тільки на яйця піднялася ціна, і на птицю, на багато чого. А в нас же ціни зростають швидше, ніж пенсія або зарплата, тому це утратно”, — каже росіянин, який прийшов до магазину за покупками.

Ціни зростають не тільки на яйця, вартість молочних продуктів теж б’є по кишені російських громадян. У листопаді інфляція в Росії перевищила офіційний прогноз Центробанку в 7,5% до кінця року.

“Я зайшла в магазин і вилаявся матом. Такі ціни! Банани — 143 рублі 300 грамів ковбаси – 159,99 рубля. Скоро нам буде снитися ковбаса, ми будемо думати, що її їмо”, — каже росіянка в супермаркеті.

Житель Санкт-Петербурга звернув увагу на вартість 2 кг борошна.

“Місяць тому упаковка коштувала 92 рублі, а зараз — 110. 18 рублів різниця”, — зауважив чоловік.

І це не межа. Перед Новим роком вартість продуктів підніметься ще на 15-30%, прогнозують економісти. Влада на місцях, не шкодуючи сил, бореться з невдоволенням громадян. Наприклад, губернатор Калінінградської області порадив жителям, які обурюються через високі ціни на яйця, купувати їх дешевше і менше.

“Як уряд із цим усім бореться? Бореться він цілком комісарськими методами: вводить заборони на експорт, мита, якісь формальні й неформальні регулювання. Думаю, що результатом цих заходів буде скорочення виробництва”, — зазначив економіст Володимир Мілов.

У Красноярську, щоб вижити, жителі міста купують протерміновані продукти — купувати свіжі не дозволяють зарплати та пенсії. Ринок “Тотем” у районі нафтобази в Красноярську не залишається без покупців. Тут щодня продають десятки кілограмів прострочення, яке має шалений попит.

Голодні місяці, судячи з новин, для росіян уже настають. Економічна яма, в яку Кремль штовхнув країну, ставатиме лише глибшою.

Читайте також: Росіяни не пов’язують зростання цін із війною РФ проти України, — Гудков

Нагадаємо, інфляція в Росії встановила новий рекорд. У листопаді 2023 року ціни на багато продуктів різко зросли. У результаті — тижнева інфляція досягла максимуму з грудня 2022 року, коли російською економікою прокотилася хвиля індексації тарифів. Уже зараз річна інфляція сягнула майже 7%.

Прямий ефір