Це відважне рішення України — під час безжальної агресії РФ продовжувати політику зближення з ЄС, — Ауштрявічюс

Пятрас Ауштрявічюс. Фото: delfi.lt

Для вступу до Європейського Союзу Україні необхідно пройти важкий і тривалий шлях реформ. Ситуація України в цьому питанні ускладнена агресією з боку Росії, але ЄС всіляко сприятиме євроінтеграції. Таку думку сьогодні, 29 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив депутат Європарламенту, дипломат Пятрас Ауштрявічюс.

“Це відважне рішення, що під час такої безжальної військової агресії Україна все одно продовжує свою політику зближення з Євросоюзом і готуватися до переговорної частини наших відносин. Вступ до Євросоюзу — це суцільні реформи: політичні, економічні, секторальні реформи щодо законодавства тощо. Це щоденна робота”, — пояснив він.

Макроекономічна допомога, інвестиції та технічні консультації допоможуть Україні швидше й упевненіше пройти шлях вступу до ЄС, наголосив дипломат.

“Ми будемо допомагати макроекономічною складовою, тому що ми розуміємо, що значить проводити війну з таким агресором. Друга частина — це інвестиційна допомога, тому що модернізація економіки, відновлення інфраструктури, створення нових робочих місць — це дуже важливо. Це і про боротьбу з корупцією. Євросоюз не буде вказувати Україні, що вона має зробити. Ми очікуємо певного документа з боку уряду України, який має бути затверджений Верховною Радою. Там усе має бути розкладено, на які потреби Україна тепер уже готова використовувати кредитну та інвестиційну частини. І третя складова — це технічна допомога. Консультанти повинні працювати разом з урядом та іншими гілками влади в Україні”, — розповів він.

Читайте також: Європарламент ухвалив резолюцію із закликом підтримати Україну зброєю для перемоги над РФ

Прямий ефір