Це сигнал, що позиція США у протистоянні з Росією незмінна, — Снєгирьов про розміщення ракет Tomahawk у Німеччині

Ракети Tomahawk. Фото: istockphoto.com

США заявили про те, що з 2026 року розмістять у Німеччині крилаті ракети Tomahawk, які можуть потенційно діставати до території РФ. У Кремлі вже відреагували на заяви Білого дому, назвавши розміщення у ФРН крилатих ракет “ланкою в ескалаційному курсі”. Але жодної радикальної відповіді, а тим більше військової, з боку РФ очікувати не варто. Таку думку сьогодні, 13 липня в ефірі телеканалу FREEДOM висловив військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

“Дальність ураження Tomahawk — до 2,5 тисяч кілометрів. При цьому Tomahawk ідуть на низькій висоті й фактично поза зоною досяжності систем протиповітряної оборони (ППО). Це дуже серйозна зброя. Тому Російська Федерація і реагує вельми нервовими заявами про те, що буде відповідна військова відповідь. Але всі прекрасно розуміють, що жодної військової відповіді з боку РФ не буде”, — вважає військово-політичний експерт.

Він зазначив, що, крім Tomahawk, США розмістять у Німеччині ще й зенітні ракети.

“Їхня дальність ураження — близько 300 кілометрів. Тобто, це серйозна зброя, яка не дасть змоги російській стороні відпрацювати по можливих військових цілях на території Німеччини. І в Росії цього не можуть не розуміти. Тому їхні заяви — спроба зберегти обличчя при поганій грі”, — пояснив Снєгирьов.

За його словами, саме розміщення Сполученими Штатами далекобійної зброї на території Німеччини — це політичний сигнал Росії.

“Нагадаю, що ракети Tomahawk будуть розміщені в Європі 2026 року. Але РФ дають чітко зрозуміти можливі подальші сценарії розвитку, незалежно від підсумків президентських виборів. Тобто, всі розрахунки Росії на те, що зміна політичних еліт у США може якось позначитися на позиції Сполучених Штатів у моменті протистояння з РФ, зокрема й на європейському континенті, фактично зійшли нанівець ось цим рішенням Білого дому”, — резюмував Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: Росія навряд чи стане виконувати резолюцію Генасамблеї ООН щодо ЗАЕС — думка експерта

Прямий ефір