Це страшні роки втрачених можливостей: Тищенко — про окупацію Росією Криму

У Криму. Фото: РБК

Окупація Росією Криму стала перешкодою для його розвитку, перетворивши півострів на військову базу і призвівши лише до економічних та соціальних труднощів для місцевого населення. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила співзасновниця Нацплатформи “Діалог про мир і безпечну реінтеграцію” Юлія Тищенко.

“У реальності весь розвиток, зокрема й інфраструктурні проєкти, вони зводилися до створення в Криму військової бази і військового плацдарму для подальшого вторгнення, зокрема й на південь України”, — сказала вона.

Як вона зазначила, окупований півострів являє собою значно “ширшу палітру” можливостей, ніж просто військова база або місце для туристичного відпочинку.

“Якщо ми згадаємо Крим до 2014 року, за всіх нюансів, які були, там починалися ті чи інші проєкти, пов’язані із зеленою енергетикою. У Криму було сільське господарство, виноробство. Якби не окупація… Це страшні роки втрачених можливостей для Криму, зокрема для його економіки, соціальної сфери”, — наголосила Тищенко.

За її словами, з російською окупацією Крим увійшов до п’ятірки найбільш дотаційних регіонів країни-агресора.

“Тільки за офіційними даними з боку окупанта, рівень життя там був, порівняно з іншими регіонами, одним із найнижчих. А економічні складнощі, які спричинила окупація, вони нашарувалися і посилилися після широкомасштабного вторгнення. Тобто стали ще глибшими, і ще сильніше впливають на населення Криму”, — акцентувала Юлія Тищенко.

Читайте також: Деокупація Криму: які сценарії розглядає Україна, розповів Чистіков

Нагадаємо, цього року минає 10 років від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей. У 2014 році Крим став першим об’єктом агресії Російської Федерації проти України.

Прямий ефір