Деокупація Криму: які сценарії розглядає Україна, розповів Чистіков

Денис Чистіков. Скріншот: uatv.ua

Україна залишає відкритою можливість повернення до політико-дипломатичних методів деокупації півострова Крим, однак всі рішення залежатимуть від успіхів українських Збройних сил на полі бою. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив заступник постійного представника президента України в АР Крим Денис Чистіков.

“Українською владою розглядаються всі можливі варіанти деокупації півострова. Згідно зі стратегією [деокупації та реінтеграції Криму], передбачалися як політико-дипломатичний, так і військовий варіант. Після повномасштабного вторгнення, військовий був у пріоритеті, і дії ЗСУ дали свої результати. Як заявили військові, є досяжність [вогневого впливу] по всій території окупованого Криму”, — сказав він.

Водночас із цим, зазначив представник президента, Київ не виключає, що в разі наближення українських захисників до території півострова можна повернутися до політико-дипломатичного варіанту деокупації.

“Щоб російські війська вийшли з території окупованого Криму, щоб було менше пошкоджень, а також менше людських жертв. Тому що Україна дотримується все-таки гуманного способу повернення тимчасово окупованих територій. Але при цьому ми розуміємо, що всі рішення залежать від дій і перемог Збройних сил на полі бою”, — наголосив Денис Чистіков.

Читайте також: Слабка реакція Заходу на окупацію Криму призвела до повномасштабної війни РФ проти України — про незасвоєні уроки розповів Чубаров

Нагадаємо, цього року минає 10 років від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей. У 2014 році Крим став першим об’єктом агресії Російської Федерації проти України.

Прямий ефір