Це нокаут: нові санкції США проти РФ проаналізував економіст

Ілюстративне фото: financebrokerage.com

Прибутковість будь-яких валютних операцій РФ із зовнішніми ринками набагато знизиться після ухвалення США нових обмежувальних заходів проти Росії. Таку думку сьогодні, 15 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив економічний експерт Ілля Несходовський. 

“Це точно не останній удар, тому що все-таки, навіть попри те, що Московська біржа не працюватиме, залишається можливість обміну валют через банки. Але це ускладнюється, це збільшується комісія, це розрахунки стають дедалі складнішими, а відповідно, транзакційні витрати зростають на здійснення будь-яких операцій і, відповідно, зменшують маржинальність, зменшують прибутковість будь-яких операцій, які здійснюватимуться на території Росії із зовнішнім світом, із зовнішніми ринками. І, відповідно, це досить-таки негативно вплине в цілому на російську економіку”, — сказав він.

За словами економіста, перед РФ з’явиться низка викликів, якщо вона вирішить повністю перемикнутися на китайський юань, який не є світовою валютою.

“Юань приймають тільки Китай та країни, де є окремі угоди, але це дуже окремі країни Африки, це явно не ті країни, які відіграють велику роль у світових розрахунках. Що це означає? Це означає, що транзакція буде в юань, з юаня в долар. Виникає питання, чи дозволять США здійснювати такі перекази з юаня в долар для розрахунків за російські товари, або, навпаки, щоб Росія мала можливість отримати відповідну якусь валюту”, — сказав Несходовський.

Він зазначив, що виникає також питання, які ще країни будуть залучені для того, щоб прикрити цю операцію.

“Відповідно, це сильний удар, навіть, можна сказати, нокаут, але він не вбиває російську економіку повністю, тому що все-таки на сьогодні вона перемикнулася на китайські ринки й вони дають їм можливість купувати як імпорт, так і, відповідно, експортувати свою продукцію”, — сказав економіст.

Водночас Несходовський нагадав, що раніше у Росії та Індії виникали проблеми з розрахунками за нафту.

“Тобто у них було на кілька місяців призупинення, тому що неможливо було здійснювати нормальний розрахунок за нафту, яку купувала Індія. Тепер виникає питання взагалі, як це буде відбуватися? І ще один такий момент. А міжнародні компанії, які залишилися працювати на території Росії — виникає питання, а як ви будете отримувати свої гроші за поставлену продукцію?”, — розповів він.

Економіст звернув увагу й на той момент, що курс буде фактично встановлюватися самим Центробанком Росії.

“Тому тепер він може встановити будь-який курс хоч 80, хоч 60, хоч навіть 1 рубль за 1 долар. І ніхто це не перевірить. Ринку немає: ви не бачите, за яким курсом хто купує та продає. Тобто встановлюється курс навіть, наприклад, 1 рубль — 1 долар, але купити ви зможете тільки за 200 рублів за долар. Тому хаос, абсолютне нерозуміння, як відбуватимуться розрахунки. Як варіант, ще, можливо, ці розрахунки будуть здійснюватися за допомогою криптовалюти. Але знову ж таки далеко не всі, навіть не те що одиниці країн, які готові приймати криптовалюту для того, щоб розраховуватися за щось. Відповідно, це теж малоймовірно, що спрацює. Водночас відпрацюють американці, відпрацює Європейський Союз та введуть санкції щодо тих криптобірж, які здійснюють такі операції”, — вважає Несходовський.

Читайте також: Санкції США завдали нищівного удару по Московській біржі — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, Велика Британія слідом за США суттєво оновила російський санкційний список. Країна також ввела обмеження щодо Московської біржі, Національного клірингового центру та Національного розрахункового депозитарію РФ.

Прямий ефір