“Це наше спільне горе”: як жителі Львова відновлюються після російської атаки (ВІДЕО)

Другу добу в Львові продовжують ліквідувати наслідки російської ракетної атаки, яку здійснили окупанти по місту 4 вересня. Теракт путінських військ забрав життя сімох львів’ян, ще 66 людей були поранені або отримали травми, постраждало 188 будинків. На місцях влучень досі працюють комунальні служби, а містяни несуть квіти до місця трагедії та вишиковуються у черги, щоб стати донорами крові для тих, хто перебуває у медустановах Львова. Як місто та його жителі приходять до тями після російського обстрілу, інформує FREEДОМ.

“Я стояла тут і тут були жалюзі, які я просто намагалася закрити. І ось навпроти вгорі відбувається феєрверк, мене відкидає, падаю на підлогу та лежу. Тут усе у склі, і кричить десь сусід із верхнього поверху. Я хвилину лежу, приголомшило”, — згадує російський удар мешканка Львова Єлизавета та показує свою квартиру.

Єлизавета живе у багатоповерхівці навпроти будинку, куди влучила одна із російських ракет. У її квартирі вибуховою хвилею вибило всі вікна, а уламки скла порізали дівчині обличчя.

“Чесно кажучи, у мене досі стрес від того, що сталося, тому що будь-які гучні звуки, вони на мене діють як те, що було вночі”, — зізнається Єлизавета.

На місце трагедії приходять родичі загиблих. Батько Христини жив у будинку, який взяв на себе ракетний удар, і під час влучення чоловік перебував у квартирі.

“Це неймовірний біль — втрата близьких. Росія, на жаль, вбила мого батька, який якраз перебував у цьому будинку, не кажучи вже про якісь матеріальні речі, квартиру та все інше, що там було. Порівняно з тим, що моя сім’я відчуває через втрату нашого тата, всі ці речі не мають просто ніякого значення”, — сказала дочка загиблого Христина.

Завали зруйнованих будинків мешканці міста та комунальні служби все ще розбирають. Також на місці працюють волонтери, які надають психологічну допомогу постраждалим. Багато львів’ян несуть речі першої потреби до пункту збору.

“Я відвезла дитину до школи, купила квіти, принесла та побачила, що тут є можливість допомогти. Це наше спільне горе, я не можу захистити себе від цього, і, звичайно, це болить. Це для мене найвищий ступінь жаху, який може статися”, — відзначила мешканка Львова Уляна.

У лікарнях Першого медоб’єднання Львова зараз перебувають 26 пацієнтів, які постраждали внаслідок російського теракту, 10 із них — у відділеннях інтенсивної терапії у тяжкому стані. За попередню добу до медустанов надійшли 54 пацієнти, 28 з них повернулися додому після того, як отримали необхідну медичну допомогу.

“Одна з найважчих пацієнток, яка надійшла до лікарні Першого територіального медоб’єднання, — це 22-річна дівчина, у якої під час надання невідкладної медичної допомоги верифікували уламок біля серця. Під час оперативного втручання нашим кардіохірургам насилу вдалося видалити цей уламок біля серця. Пацієнтка у стабільному стані й зараз перебуває у відділенні інтенсивної терапії”, — повідомив завідувач відділення невідкладної медичної допомоги лікарні Святого Пантелеймона Сергій Іщук.

До пунктів здачі крові вишиковуються черги. Понад сотню людей прийшли до Центру крові Першого медоб’єднання, щоб допомогти пораненим після ракетного обстрілу. Напередодні у лікарні зафіксували рекордну кількість донорів — 109 осіб.

“Ми потребуємо дуже великих запасів крові, це не якась певна група, нам потрібні всі групи крові — та “плюс”, і “мінус”. Особливо ми звертаємо увагу на мінус, тому що вона більш рідкісна. Банк зараз у процесі поповнення, ми, можна сказати, відновилися, але це не означає, що все більше не треба. Ми маємо тримати певний рівень постійно”, — заявив лікар-трансфузіолог міського Центру служби крові Святослав Сенюк.

Дмитро кожні два місяці, наскільки можна, стає донором крові. Він — військовослужбовець із 2015 року, і як ніхто знає, наскільки важливо, щоб у лікарнях були запаси крові, адже у критичних ситуаціях це рятує життя людині.

“Це максимально важливо, тому що крові завжди не вистачає як тут, так і на полі бою. Тут особливо тому, що коли військових привозять, їм дуже часто потрібна кров, і її дуже не вистачає або якщо вистачає, то не тієї групи, яка потрібна. І саме тому такі акції дуже допомагають”, — сказав військовослужбовець ЗСУ Дмитро.

5 вересня оголошено днем жалоби у Львові на згадку про всіх загиблих внаслідок російської атаки на місто.

Читайте також: “Дуже було гучно, дуже страшно”: жителі Львова розповіли про російську атаку містом (ВІДЕО)

Прямий ефір