Це наше спільне бачення того, як ми хочемо досягти миру в Україні, — президентка Швейцарії про підсумки Саміту миру

Саміт миру. Фото: uatv.ua

Перший Глобальний саміт миру став важливою зустріччю лідерів багатьох країн та організацій, яка сприяла широкому обміну думками та виробленню комюніке, що стало стартом у процесі досягненні справедливого та сталого миру в Україні. Про це сьогодні, 16 червня, на пресконференції за підсумками Глобального саміту заявила президентка Швейцарії Віола Амерд, повідомляє FREEДОМ.

“Місяцями тривали розмови про війну, постачання озброєння і військову підтримку України. А зараз ми говорили про мир. Вперше на зустрічі такого високого рівня, за участю такої великої кількості країн і організацій. Більшість присутніх країн підтримали Бюргенштокське комюніке. І це демонструє, чого може досягти дипломатія, завдяки терплячій роботі”, — сказала Амерд.

У комюніке відображено позицію щодо трьох основних питань, які обговорювалися в рамках саміту — ядерна та продовольча безпека, а також звільнення та повернення полонених і депортованих Росією українців.

“У Бюргенштокському комюніке ми окреслили чіткі пункти, за якими можуть відбуватися подальші дискусії. Це наше спільне бачення того, як ми хочемо досягти миру в Україні. Це конкретні цілі, які ми поставили перед собою, і до реалізації яких ми всі будемо прагнути. По-перше, використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, надійним, контрольованим та економічно сумісним. По-друге, неприпустимими є напади на торговельні судна в портах і на всьому шляху їхнього проходження, а також на цивільні порти і цивільну портову інфраструктуру. По-третє, всі військовополонені мають бути звільнені в рамках повного обміну [“всіх на всіх”] полоненими. Усі незаконно депортовані українські діти та дорослі, а також незаконно затримані українські цивільні особи мають бути повернуті в Україну”, — акцентувала президентка.

Амерд зазначила, що досягнуті домовленості та ухвалене комюніке — це стартова позиція для подальшої роботи з досягнення справедливого та довгострокового миру в Україні.

“Справедливий і довгостроковий мир в Україні має фундаментальне значення для людей у зоні бойових дій, і для всіх тих, хто безпосередньо постраждав від війни. Для всього світу міжнародні відносини мають базуватися на правилах, міжнародному праві та статуті ООН. Це майбутнє, до якого ми повинні прагнути. Швейцарія продовжить відігравати провідну роль у процесі досягнення миру в Україні”, — резюмувала Віола Амерд.

Читайте також: Підсумки Глобального саміту миру. Комюніке лідерів (ТРАНСЛЯЦІЯ)

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого бере участь 101 делегація з різних країн і міжнародних організацій.

За підсумками саміту було ухвалено комюніке, яке підтримали 80 країн і 4 міжнародні організації.

Читайте також: Фінальне комюніке Саміту миру — затверджено: включення з Бюргенштока (ВІДЕО)

Прямий ефір