Триває робота над створенням спецтрибуналу щодо Кадирова, — Закаєв

Рамзан Кадиров. Скріншот: uatv.ua

Глава Чечні Рамзан Кадиров і його оточення понесуть відповідальність за свої злочини проти чеченського народу. Створюється спеціальний трибунал. Про це сьогодні, 24 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив голова Кабінету міністрів Чеченської Республіки Ічкерія за кордоном Ахмед Закаєв.

“Сама воля всевишнього, що Кадиров сьогодні пов’язав кров’ю всіх і дуже собі близьких людей. Люди, які виросли на цій крові, на чеченській крові, зростали в стані, в якому, напевно, нормальна людина не могла собі навіть нафантазувати, зокрема Кадиров і його сім’я особливо. Вони мали все, вони шикували, вони робили все, що вони бажають. І було питання — а як бути з ними? Ми в принципі не сповідуємо колективну відповідальність, діти начебто не несуть відповідальності за проступки, вчинки, діяння батька. Але ця людина зробила все так, що вони стали співучасниками всіх тих злочинів, які вона чинить — економічні, військові, в усьому вона замішувала своїх дітей і близьких родичів. І та ідея, яку ми сьогодні намагаємося реалізувати, я, можливо, це вперше озвучую, ми працюємо над тим, щоб був створений спеціальний трибунал щодо Кадирова”, — сказав він.

Політик зазначив, що якщо вдасться заснувати трибунал щодо Кадирова, то вся кліка, яка сьогодні годується, наживається на чеченській крові, буде змушена нести відповідальність.

“І, звичайно, те багатство, яке сьогодні у всьому світі, зокрема на Сході, вони зосередили, вони позбудуться всього цього. І я впевнений у тому, що вони всі будуть притягнуті до відповідальності, і це буде не 50, не 20 років, це станеться в дуже недалекому майбутньому. Я абсолютно в це вірю”, — резюмував Ахмед Закаєв.

Читайте також: Путін — Кадиров: камуфляж конфлікту. Колонка шефредактора FREEДОМ

Нагадаємо, як розповів юрист, правозахисник Абубакар Янгулбаєв, глава Чечні Рамзан Кадиров перебуває у своїй резиденції, не залишаючи своєї зони комфорту. Він ніколи не був в Україні й не має бойового досвіду, не воював він і в Чеченських війнах.

Прямий ефір