Кадиров ніколи не воював — ані у Чеченських війнах, ані у війні РФ проти України, — Янгулбаєв

Рамзан Кадиров. Фото: dialog.ua

Глава Чечні Рамзан Кадиров залишається у своїй резиденції, не залишаючи своєї зони комфорту. Він ніколи не був в Україні і не має бойового досвіду, не воював він і в Чеченських війнах. Про це розповів юрист, правозахисник Абубакар Янгулбаєв сьогодні, 1 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Під час Першої чеченської війни він одразу втік до Дагестану зі своїм батьком, а під час другої війни просто здався разом із батьком на бік Росії. Хоча він намагається себе піарити як мілітариста та військову людину, насправді він не має відповідних кваліфікацій. Його образ — це просто бутафорія”, — наголосив гість ефіру.

Сьогодні у російських військах, за його словами, менше 2 тис. етнічних чеченців. Водночас їхньої сильної участі у війні на передовій не відзначається.

“І плюс треба враховувати, що в цих підрозділах, які Кадиров відправляє, там ще бувають не чеченці, і їх достатньо, тому що людей в самому регіоні, у самій республіці не вистачає”, — додав Янгулбаєв.

Також він розповів про призов у Чечні, вкидання про те, що нібито сини Кадирова воювали в Україні, та про протестний потенціал у Чечні.

Прямий ефір