Триває апробація реакції російської вояччини на дозвіл Україні завдавати удари західною зброєю по території РФ, — Рябих

РСЗВ HIMARS. Фото: gettyimages.com

Йде апробація реакції російського військового командування на дозвіл Україні завдавати удари західною зброєю по військових об’єктах на території Російської Федерації. Про це сьогодні, 11 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Валерій Рябих.

Він зазначив, що зняття заборони на використання західної зброї по території РФ є логічним — це адекватна відповідь на загрози з боку держави-агресора, на невибіркове застосування російською армією “засобів терористичного призначення”.

“Зараз, скажімо так, триває апробація ось цього процесу — як реагуватиме російська вояччина на це та які в неї будуть інструменти. І зараз ми бачимо, що поступово цілі, які є пріоритетними для застосування західної зброї, їхній банк розширюється. І тут можна відзначити, що одразу після дозволу, отриманого від західних партнерів України, першими цілями стали засоби, які тероризували Харків, — це зенітно-ракетні комплекси С-300, які були знищені за допомогою систем HIMARS з ракетами GMLRS. І в цьому відчувається певна логіка”, — сказав Рябих.

Він наголосив, що РФ має тактику завдання невибіркових ударів по Україні, тероризуючи мирне населення.

Експерт зазначив, що Сили оборони України завдають ударів по об’єктах управління армії РФ.

“Дуже знаковим був удар по об’єкту біля Шебекиного — це штаб шостої загальновійськової армії. І це, звичайно, також було зроблено за допомогою ракет GMLRS із систем HIMARS. І це продовження використання американської зброї за призначенням. Це є цілком логічним — після придушення засобів протиповітряної оборони на даному напрямку й здатності противника до протидії подібним ударам йдуть удари по об’єктах управління. Дуже знаковим є те, що шоста загальновійськова армія якраз й планувала ось цю терористичну операцію, наступ на Харків. І якраз за вказівками з цього штабу й наносилися удари”, — сказав Рябих.

За його словами, розширюється й спектр застосовуваних засобів по території Російської Федерації. Експерт зазначив, що по території Бєлгородської області було вперше завдано удару із застосуванням авіаційних засобів, а також під такий удар потрапив склад із боєприпасами, що був розміщений неподалік від кордону з Україною у Рокитянському районі.

Рябих наголосив, що Сили оборони України застосовують саме високоточну зброю для цільового знищення військових об’єктів, які використовуються російськими окупаційними військами для ведення агресії. Він також звернув увагу, що цілями на території РФ можуть бути і склади з боєприпасами, склади з паливом та з іншими засобами забезпечення дій російських військ.

Військовий експерт зазначив, що західна зброя зараз поки що обмежено застосовується по території РФ Силами оборони України, але розширення географії ударів по Росії дало б змогу вражати велику кількість законних цілей.

“Такими цілями, звичайно, мають стати ті райони зосередження військ, які забезпечують дії військ на території України. Це ті самі пункти управління, це ті самі аеродроми, які розташовуються в достатній кількості поки що та входять у зону ураження ракет ATACMS… Але поки що ось цю географію, як ми бачимо, покривають паралельно засоби знищення супротивника, розроблені Україною”, — сказав Рябих. 

Читайте також: Географія ударів по Росії має розширюватися: основні аргументи (ВІДЕО)

Раніше сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем заявив в інтерв’ю телеканалу CBS, що завдяки допомозі від США цього літа Збройні сили України (ЗСУ) зможуть повернути собі військовий імпульс на полі бою й перейти в наступ.

Прямий ефір