Тримати стрій: як проходять польові навчання українських бійців на Куп’янському напрямку (ВІДЕО)

Иллюстративный скриншот видео: uatv.ua

Куп’янський напрямок — одна з ділянок фронту, де тривають складні бойові дії. Російські війська намагаються продавити позиції Сил оборони України. Одна з бригад, яка вже майже два роки стримує тут противника — 43-тя окрема механізована бригада ЗСУ. Водночас встигає приділяти увагу підготовці нових військовослужбовців на полігоні, де вони тренуються разом із досвідченими бійцями. Про це розповідає FREEДOM.

На занятті зі стрільби з кулемета Canik турецького виробництва одночасно з двома бійцями працює один інструктор. Цю зброю можна використовувати як у піхотних підрозділах, так і встановлювати на бронетехніку.

Це другий за час служби урок зі стрільби з кулемета для 41-річного Олександра. Військовослужбовець за фахом мінометник. Уже другий рік бере участь в обороні Куп’янського напрямку. Каже, тепер вирішив освоїти роботу і з кулеметом.

“Ми — мінометники, це дуже близько до піхоти. Це не така велика відстань, тому це потрібно знати: робота з автоматом, кулеметом. Усім озброєнням потрібно в армії вміти користуватися”, — розповідає військовослужбовець 43-ї ОМБр Олександр.

Знання лише міномета недостатньо для бойових дій, вважає командир мінометного розрахунку Олексій. Тому вільний від завдань час приділяє навчанню на різних видах озброєння української армії. Військовослужбовець упевнений: зараз кожному важливо вміти стріляти з усього, щоб не дати противнику шансу продавити позиції під час штурмів. 

“Ну, може і дві години стріляти безупинно. Дві-три хвилини й знову починають. Дрони у них постійно по два, по три літає навздогін, один висить — два здійснюють скидання. Так що тут вони нормально вже почали, рік тому легше було в рази”, — розповідає командир мінометного розрахунку Олексій.

Крім стрільби, тут на полігоні відточують навички висадки й посадки в бронемашини. На це має йти не більше 20 секунд для кожного бійця. Інструктори кажуть: від такої швидкості залежать життя на передовій.

“Якщо ми будемо зволікати при висадці, при завантаженні, значить, будемо зазнавати втрат, а ми цього собі не можемо дозволити — зазнавати втрат. І хлопці мають це відпрацювати до такого автоматизму, як ти в темряві сідаєш їсти — ложку повз рот не кидаєш. Точно так і це має бути”, — зазначає інструктор 43-ї ОМБр Василь.

Маневровий БТР “М-113” — незамінний помічник військовослужбовців 43-ї бригади. Нещодавно ця машина, що використовується як на полігоні, так і на полі бою, витримала пряме влучання з міномета. Оператор-навідник бронетранспортера на позивний “Міч” каже: у той момент у кузові перебувало п’ять воїнів, і ніхто не постраждав.

“Ми забирали піхоту: був мінометний обстріл. Перші поруч лягли, одна просто зверху. Витримала, погнуло трішечки кузов, але витримала, тож хороша, надійна техніка”, — зазначає військовослужбовець 43-ї ОМБр на позивний “Міч”.

Бронетехніка виїжджає на лінію зіткнення тільки під прикриттям РЕБ. Тут використовують новітню українську розробку. Вона глушить FPV-дрони та “Мавики” противника на відстані від 70 метрів до п’яти кілометрів.

Це купольна дія. Утворюється така собі парасолька, яка захищає бійця з усіх напрямків, тобто він уже захищений з усіх боків”, — розповідає військовослужбовець 43-ї ОМБр із позивним “Корсар”.

Військовослужбовці 43-ї бригади намагаються весь свій вільний час у перервах між бойовими завданнями відточувати навички на полігонах. Незалежно від звання всі беруть участь у тренуваннях.

“Просто якщо ми не будемо показувати людям, що ми поруч, що ми співпрацюємо з ними, вони такі… Так, стоп! А якщо командир не тут, то чому я маю бути тут? І виходить — командир мене не забезпечує, я з ним не спілкуюся, він узагалі десь пропав. То чому я маю бути тут? Навіть і перед ротацією, коли готуються люди, обов’язково підійти, запитати, чи все в нього є? Можливо, йому чимось треба допомогти”, — розповідає військовослужбовець 43-ї ОМБр Віталій.

Військовослужбовці кажуть: підготовка особового складу в їхній бригаді ведеться постійно, і тільки після повного забезпечення навичками військовослужбовці можуть вийти на бойові позиції.

Читайте також: Майстерня з обслуговування БпЛА: як працюють українські військовослужбовці підрозділу “Хижак” (ВІДЕО)

Прямий ефір