Втрати Росії в Курській області вже перевищили 20 тисяч військових. Крім того, було знищено понад 1 000 одиниць озброєння і військової техніки противника. Про це повідомив головнокомандувач Збройних сил України (ЗСУ) Олександр Сирський. Сили оборони вже три місяці утримують під контролем 1 300 кв. км у Курській області. Противник усіма силами намагається вибити українських бійців, зосередивши там близько 45 тисяч військових, повідомляє FREEДOM.
У травні цього року українська розвідка підтвердила інформацію про плани противника здійснити наступ на Сумському напрямку з Курської області з метою створення так званої “буферної зони” на півночі України — це мало стати продовженням російської операції на Харківському напрямку. Саме тому ЗСУ вирішили діяти на випередження, заявив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський.
“Російські окупанти хотіли захопити більше територій на півночі України в Сумській області. Однак Сили оборони України зробили превентивний крок і продовжують знищувати противника на його території. Знищено 1 101 одиницю озброєння та військової техніки. З них — 54 танки, 276 бойових броньованих машин, 107 гармат і мінометів, п’ять РСЗВ та 659 одиниць автомобільної техніки”, — повідомив Олександр Сирський у Telegram.
Перші повідомлення про наступ нібито українських військ на Курську область у Росії з’явилися у вівторок, 6 серпня. Президент України Володимир Зеленський офіційно підтвердив операцію через тиждень. Уже тоді під час проведення Ставки головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про те, що українська армія контролює 1000 кв. км території Курської області. Пізніше площа розширилася до 1 300 кв. км.
“Ми намагаємося перехоплювати ініціативу. Працювати несподівано, працювати в тих напрямках, де нас не чекають. 43-тя бригада вміє будувати оборону — це показали і Куп’янськ, і Часів Яр, які ми утримували до серпня, потім перейшли сюди. Ворог просто закидає КАБами, кидає по три штуки. І зносить будинки в нуль. Стирає їх на щебінь”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов.
Відчуваючи гостру нестачу живої сили, Кремль кинув у Курську область строковиків і бойовиків Кадирова. Відразу після початку так званого контрнаступу багато хто дезертував у перші ж дні. Президент України Володимир Зеленський повідомляв про понад сотню полонених російських строковиків, а також бойовиків підрозділу “Ахмат”.
“За майже три місяці операції станом на 5 листопада 2024 року втрати противника на Курському напрямку в особовому складі становлять 20 842 особи, з них ліквідовано 7 905, поранено — 12 220, в полоні — 717”, — повідомив головнокомандувач ЗСУ в Telegram.
Україна досягла оперативної несподіванки, використовуючи недостатню готовність сил Росії в прикордонних районах. Російська розвідка попереджала про підготовку наступу ще за два тижні до нього.
Однак Генштаб РФ вирішив не ставити до відома про дані розвідки Путіна, повідомляє Bloomberg. Начальник Генштабу Герасимов не тільки нічого не сказав, але ще й доповідав, що противник, мовляв, зупинений, загроз на кордоні немає. Наразі Росія зосередила на Курському напрямку близько 45 тис. військових і намагається збільшити їхню кількість, зокрема коштом військових із Північної Кореї.
Перші бої між ЗСУ та військами КНДР вже відбулися, повідомив міністр оборони України Рустем Умєров в інтерв’ю південнокорейським ЗМІ.
За словами міністра, це офіційний початок участі КНДР у війні проти України. Умєров розповів, що північнокорейські солдати були замасковані під бурятів і змішані з російськими військовими, тому точна кількість жертв і полонених ще встановлюється. На лінії фронту діятимуть п’ять північнокорейських батальйонів, кожен по 3 000 військовослужбовців. Таким чином, кількість північнокорейців у Курській області може зрости до 15 тисяч.
“Ми фіксуємо контакти з північнокорейськими силами, але ми вважаємо, що за кілька тижнів буде більша кількість бойових зіткнень, і ми будемо їх відповідно аналізувати та переглядати”, — розповів міністр оборони України Рустем Умєров.
Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що наступ Сил оборони в Курській області РФ стимулює росіян частіше проводити обміни військовополоненими з Україною. За понад пів року Росія та Україна провели тільки три обміни військовополоненими, а з початку наступу в Курській області на початку серпня і до 18 жовтня також відбулися три обміни. За ці останні обміни додому вдалося повернути 267 українських військових.
Читайте також: Через солдатів КНДР Сеул має намір відправити в Україну групу спостерігачів — деталі (ВІДЕО)