Росія стикнулася з серйозними проблемами у сфері трудової міграції через економічні труднощі та недостатній правовий захист для мігрантів, що впливає на їхнє рішення працювати в країні. Про це сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів адвокат правозахисного проєкту “Первый отдел” Євген Смирнов.
“У Росії склалася криза у сфері трудової міграції, яку раніше зазвичай компенсували працівники, що приїжджали. Перш за все, це пов’язано з катастрофічним падінням курсу рубля. Доходи, які мігранти отримують у Росії, тепер стали недостатніми для забезпечення прожитку своїх сімей на батьківщині. Багато з них вважають за краще шукати заробіток або в інших країнах, або на місці, де вони проживають”, — сказав він.
Другою причиною кризи є низькі правові гарантії для мігрантів у Росії, особливо тих, хто прибуває з азіатських країн, каже правозахисник.
“Що пов’язано з можливістю випадкового потрапляння в армію, коли людина опиняється не в тому місці, не в той час, не в того роботодавця і їде воювати в Україну. Впливають на бажання багатьох мігрантів приїжджати в Росію також кримінальні переслідування і вимагання грошей. І згідно із заявами російської влади, є значна нестача вже не тільки в чисельності в армії, але також і в загальній трудовій силі в країні”, — підсумував Євген Смирной.
Читайте також: “Осінній призов — найжорсткіший за всю історію”: як Росія шукає ресурси на війну проти України (ВІДЕО)
Раніше адвокат правозахисного проєкту “Перший відділ” Євгеній Смирнов зауважив, що у Росії спостерігається унікальна ситуація, коли виправні колонії закривають через масове відправлення ув’язнених на війну.