“Осінній призов — найжорсткіший за всю історію”: як Росія шукає ресурси на війну проти України (ВІДЕО)

Призовники. Ілюстративне фото: armyinform.com.ua

Кремль щодня вербує росіян на війну проти України. Одних заманюють на фронт грошима та “спецумовами”, пропонуючи кращу підготовку та екіпірування. Інших забирають силою — основний акцент роблять на мігрантах, які мали необережність отримати російське громадянство, повідомляє FREEДОМ.

У Підмосков’ї силовики влаштували раптовий рейд у сортувальний центр популярного в Росії маркетплейсу. Як повідомляє видання Baza, силовиків цікавили нелегальні мігранти та ті, хто нещодавно отримав російське громадянство. У чоловіків поліцейські перевіряли паспорти та позначки про військовий обов’язок. В результаті затримали близько 150 людей — їх відвезли на чотирьох спеціальних автобусах. А потім 105 із них доставили до військкомату. До рейду поліція залучила групу людей у цивільному одязі та балаклавах.

“Провели спільний рейд щодо виявлення порушень міграційного законодавства та інших злочинів. Брати, ми готові завжди, у будь-який час допомагати нашим правоохоронним органам”, — відзвітувала згодом ця група на камеру.

У жовтні силовики провели облаву на парафіян мечеті в підмосковних Котельниках. За словами очевидців, чоловіків тоді відвезли до військкомату та під загрозою кримінальних справ змушували підписувати контракти. Після медкомісії їх доставили до пункту вербування контрактників, а потім — до збірного пункту в місті Залізничний. Розголосу історія набула завдяки тому, що серед затриманих, а потім призваних виявився фіналіст пісенного телешоу.

“Я був у мечеті на п’ятничній молитві, і після того, як усе закінчилося, мене забрав ОМОН у військкомат у місто Люберці. Там я пройшов медкомісію, потім мене відправили на розподіл у місто Балашиха. Зараз поки що я тут, така ось ситуація”, — розповів затриманий у мечеті Мамут Усеїнов.

У військкоматах не звертають уваги на здоров’я призовників, скаржаться їхні родичі. 24-річному москвичеві з астмою в комісаріаті видали повістку заднім числом для відправлення за місцем служби. Хлопцеві сказали, що медкомісія не погоджується з висновками медиків, і захворювання — не перешкода для служби. Ще одного москвича, з гіпертонією, на збірному пункті утримують шосту добу.

Подібні ситуації фіксують по всій Росії. Як і облави, що відбувалися у Калузькій області, Чувашії, Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді та інших регіонах. Мігрантів силою відвозять у військкомат чи змушують підписувати контракти з Міноброни РФ, розповідають правозахисники.

“Цей осінній призов — найжорсткіший за всю історію. Принаймні Москви та області. Облави та призови одним днем і раніше були в Москві, але в набагато менших масштабах. Якщо раніше можна було вжити заходів та запобігти незаконному призову, то тепер це практично нереально. Якщо раніше подібних масових облав та рейдів не було, то тепер вони майже щотижня відбуваються”, — прокоментував засновник правозахисної організації “Школа призовника” Олексій Табалов в інтерв’ю виданню ”Можем объяснить”.

Таку призовну кампанію правозахисники пояснюють небажанням російської влади проводити відкриту мобілізацію перед виборами, щоб вкотре не викликати невдоволення суспільства. Хоча на війні проти України є постійна нестача особового складу. Щоб її перекрити, Кремль максимально посилює облави.

Читайте також: Кожна нова хвиля мобілізації у РФ заздритиме попередній, — Ступак

Раніше політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Еmpire Ольга Курносова відзначала, що восени у РФ буде не нова хвиля мобілізації, а повністю призовна кампанія, і під це влада РФ підготувала законодавчу базу, помітно збільшивши кількість можливих призовників.

Прямий ефір