Трамп прислухатиметься до позиції ЄС щодо мирного плану для України, — Пашков

Дональд Трамп. Фото: ap.org

Після інавгурації нового президента США Дональда Трампа навряд чи позиція партнерів щодо підтримки України зміниться. Як у ЄС, так і в НАТО, навпаки, хочуть посилити позиції Києва. Найімовірніше, і Трамп до вирішення мирного врегулювання війни Росії проти України підходитиме виважено, бо вже зрозумів, що швидко розв’язати це питання не вийде. Таку думку сьогодні, 20 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.

“Я не думаю, що після інавгурації Дональда Трампа позиція партнерів Києва щодо підтримки України радикально зміниться. Тут варто згадати заяви на нещодавньому саміті ЄС у Брюсселі та його підсумковий документ, у якому йдеться про безумовну і розширену підтримку України”, — зазначив Пашков.

За його словами, зараз ідеться про певну підготовку позицій країн Європейського Союзу до якихось заяв і політики Трампа, яка буде зрозуміла вже після 20 січня.

“Тут можна говорити про різні тенденції та напрямки. В експертному дискурсі досить поширена думка, що Трамп буде більше уваги приділяти азійському регіону, жорсткіше ставитися і вимагати більше витрачати коштів на оборону своїх європейських союзників тощо. Але на практиці буде видно, як це все розвиватиметься після 20 січня. Я не думаю, що будуть якісь радикальні зміни в позиціях партнерів по Європейському Союзу щодо України”, — додав експерт.

На його думку, Трамп щодо України надалі займатиме не настільки радикальну, а обережну і більш зважену позицію.

“Враховуючи, що розробка плану з українського питання рухається досить проблемно. І сам Трамп зараз визнає, що розв’язати це питання складно, а за 24 години — малоймовірно. Тому, я думаю, буде якийсь структурований варіант. Тим більше Європейський Союз уже до цього готується. ЄС напрацьовує свій пакет заходів у відповідь і дій в американському напрямку. Я нагадаю: в підсумковому документі нещодавнього саміту ЄС йдеться про те, що Європейський Союз підтримує український мирний план. У цьому випадку це своєрідний сигнал США. Це такий імпульс до Вашингтона в тому, що європейські союзники України солідарні з Києвом і підтримують саме цей варіант мирного і стабільного врегулювання конфлікту, припинення війни в Україні”, — підсумував Михайло Пашков.

Читайте також: Саміт у Брюсселі показав, що ЄС готовий до тривалої боротьби з кремлівським режимом, — Потапенко

Прямий ефір