Президент США Дональд Трамп не зацікавлений бути слабкою стороною, тому Сполучені Штати Америки будуть посилювати Україну для виходу на більш вигідні переговорні позиції. Таку думку сьогодні, 21 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив доктор політичних наук Ігор Петренко.
“Те, що він буде переглядати програми, — це, скажімо, логічний крок з погляду того, що він повинен перевірити, що відповідає його цілям, а що — ні. Не забуваймо, що бюджетний процес у США не відбувся, й Конгрес не ухвалив бюджет, і це теж буде, скажімо, завдання, а під це підв’язані ті програми зовнішньої допомоги, про які ми говоримо на сьогодні… Знову ж таки ми виходимо з того, що Трамп не зацікавлений бути слабкою стороною. І всі прекрасно розуміють, про це говорив і Кіт Келлог, і Рубіо, що все-таки мир через силу в контексті того, що потрібно посилювати Україну для виходу на будь-які переговорні позиції”, — сказав політолог.
Він нагадав, що і раніше були затримки з американською допомогою, й Україна гідно пройшла цей період завдяки підтримці Європейського Союзу.
“Очевидно, що допомога Україні буде прив’язана під те бачення переговорного процесу, яке буде запропоновано Трампу з боку його радників, які цим займатимуться. Ну, очевидно, що це насамперед Кіт Келлог, це Волтц, Джей Ді Венс — напевно, але, знову ж таки, ми поки що точно ще не знаємо його функціонал як віцепрезидента… Але це точно буде бачення, скажімо, Рубіо, Келлога й Волтца. Їхня позиція якраз полягає в тому, що потрібно створювати важіль тиску на Російську Федерацію, і тільки в такому разі буде якийсь успіх у цьому переговорному треку”, — сказав Петренко.
Читайте також: Зовнішня політика Трампа не спрямована на ізоляціонізм — аналіз Петренка
Нагадаємо, 47-й президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп у понеділок, 20 січня, склав присягу як глава держави.
Одразу після інавгурації він призупинив усі програми зовнішньої допомоги Сполучених Штатів на три місяці,