Трамп й Путін можуть координувати свої дії — думка Осипенка

Руслан Осипенко. Скріншот: uatv.ua

45-й президент США Дональд Трамп й президент РФ Володимир Путін можуть координувати свої дії. Таку думку сьогодні, 19 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив дипломат, експерт-міжнародник Руслан Осипенко.

На його думку, в Республіканській партії США існує путінське крило.

“Я вважаю, що це путінське крило вже себе проявило. Я про це говорив раніше, що Трамп та Путін координують свої дії — це моя особиста думка. Подивіться, чому я зробив такий висновок. Трамп використовує Путіна, а Путін використовує Трампа. Путін сказав, що він хоче миру перед Мюнхенською конференцією та перед самітом НАТО, у цих передвиборчих перегонах давши інструмент Трампу, підтвердивши слова Трампа, навіщо переказувати за кордон десятки мільярдів доларів, коли у нас не вирішені питання всередині країни. Тільки дурень, як говорив Трамп, голосуватиме за допомогу й виведення грошей платників податків кудись за океан, на допомогу Україні. Навіщо це робити, якщо я за один день можу це розв’язати? І Путін підіграв Трампу, сказав, так, я хочу політико-дипломатичного врегулювання цього питання”, — сказав експерт-міжнародник.

Осипенко зазначив, що потім Трамп відправив Такера Карсона брати інтерв’ю в Путіна, який почав агресивну війну проти України. Метою цього інтерв’ю, на думку дипломата, було “відмити” главу Кремля, дати сцену перед західною аудиторією, щоб той доніс якісь свої меседжі, показати, що з Путіним можна домовлятися про якісь там варіанти закінчення війни.

“Тобто вже ми бачимо негласну таку віртуальну координацію дій”, — сказав Осипенко.

Окремо він зазначив відсутність будь-якої реакції путінського крила на смерть російського опозиціонера Олексія Навального.

“Уся еліта світу почала писати скрізь у мережах про смерть політичного опонента Путіна й закінчення, скажімо так, епохи можливої політичної боротьби в Росії. Але Трамп й трампісти ніяк не відреагували на це. Це свідчить про те, що для них це прийнятно. Убили опозиціонера й вбили, нічого страшного. У нас тут суди, у нас тут свої справи важливіші, а що там за океаном діється, нас це не стосується. Це говорить уже про ізоляціоністську форму поведінки Трампа… Ізоляціоністська політика не передбачає підтримки союзників та союзів. Звичайно ж, це меседж для тих же європейців, для України, для всього світу, як поводитиметься Трамп-президент”, — вважає Осипенко.

Читайте також: Інтерв’ю Путіна Карлсону має продовження, — Шульга

Нагадаємо, скандальний американський журналіст і телеведучий Такер Карлсон взяв інтерв’ю у президента РФ Володимира Путіна під час візиту до Москви. Це перше приватне інтерв’ю Путіна із західним журналістом від моменту повномасштабного вторгнення Росії до України. Карлсон опублікував цей діалог у ніч проти 9 лютого в соцмережі X. У двогодинній бесіді Путін укотре повторив брехню і фейки, які продукував протягом останніх років, — про історичні взаємини Росії та України, про погрози Росії з боку Заходу, про причини розв’язаної ним повномасштабної війни тощо.

Карлсона часто називають “американським Соловйовим” через його проросійську пропагандистську риторику. Він від 2016 року був ведучим програми Tucker Carlson Tonight на телеканалі Fox News, але 2023 року після низки позовів американців на адресу телекомпанії був звільнений. Після цього Карлсон запустив власне шоу в соцмережі X (колишній Twitter).

Прямий ефір