Точку неповернення щодо питання передачі Україні заморожених російських активів уже пройдено. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила голова постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Марія Мезенцева.
“Тут уже ми увійшли в точку неповернення. Це відчувається, тому що дуже легко проголосована була, наприклад, резолюція ПАРЄ. 46 парламентів, які голосували, й країни партнери, які не голосують, але підтримують цей напрямок, наприклад, країни, які мають статус спостерігачів, — це США, Канада, Ізраїль, Мексика, інші країни… Я зараз говорю про Раду Європи. Тут у нас була максимальна кількість голосів віддана. Ніхто не був проти, ніхто не утримався”, — сказала вона.
За словами Мезенцевої, механізм, за яким кожна країна зможе пройти наповнення компенсаційного фонду за воєнні злочини, скоєні Росією проти України, може бути різним і залежати від юрисдикції та самої кількості активів, що перебувають у різних країнах.
Вона повідомила, що наразі постраждалі громадяни України вже отримують певні компенсації через українські програми. При цьому Мезенцева наголосила, що навряд чи можна вважати справедливим, що компенсації за вчинені РФ воєнні злочини лягають на плечі українського платника податків.
“Тут ми солідарні, і з нами солідарний увесь світ — здійснити такі платежі має Росія”, — заявила голова постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ.
За її словами, з кожною країною представники української влади працюють з цього питання окремо.
“Нам уже не потрібно доводити щось. Тут уже ми виходимо на механічні та юридичні процеси”, — сказала Мезенцева.
Читайте також: Заморожені російські активи не будуть важелем тиску на Москву, але могли б допомогти Україні — думка
Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) 16 квітня у Страсбурзі (Франція) ухвалила резолюцію про підтримку відновлення України коштом активів Російської Федерації. Парламентарії проголосували за резолюцію одноголосно: 134 голоси “за”, “проти” і “утрималися” — 0. Також 137 голосами вони рекомендували цей документ для ухвалення на рівні національних парламентів країн-членів Ради Європи, а отже — сприяти передачі Україні заморожених активів Центробанку РФ.