Тіньовий флот допомагає Росії покрити близько 60% загального обсягу експорту морем сирої нафти та до 45% загального обсягу експорту нафтопродуктів. Про це сьогодні, 20 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла керівниця санкційного напряму Київської школи економіки Юлія Павицька.
“На цей момент, за нашими оцінками, тіньовий флот допомагає Росії покрити близько 60% загального обсягу експорту сирої нафти морем та до 45% загального обсягу експорту нафтопродуктів. Відповідно, Росії тієї кількості тіньових танкерів недостатньо, вони все одно покладаються ще на західні танкери та на західних провайдерів сервісів”, — сказала вона.
Павицька зазначила, що Росія вже витратила понад 8,5 млрд дол. на те, щоб сформувати тіньовий флот. Залучення додаткових танкерів замість тих, що потрапили або потраплять під санкції, вимагатиме від неї додаткових витрат. Через це Україна закликає західних партнерів регулярно розширювати кількість підсанкційних танкерів.
“Тим самим Росії буде набагато складніше залучити й купити нові танкери. Плюс вони ставатимуть дорожчими, відповідно, більше грошей вони витрачатимуть на нові старі танкери, ніж на війну, наприклад. Відповідно, це один блок санкцій. Також нам потрібно продовжувати працювати над поверненням торгівлі нафтою, нафтопродуктами в рамки цінових обмежень, оскільки зараз вони за фактом не працюють. Таким чином, Росія отримує більше експортних доходів, ніж ми очікували спочатку, коли ці санкції запроваджували, від нафти та нафтопродуктів”, — сказала керівниця санкційного напряму Київської школи економіки.
Вона наголосила, що необхідно продовжувати працювати над зниженням можливості Російської Федерації фінансувати війну.
Читайте також: Данія має намір блокувати танкери тіньового флоту Росії — заява
Нагадаємо, 13 червня Велика Британія оголосила про широкомасштабні санкції щодо Російської Федерації. Уперше під обмежувальні заходи Лондона потрапили кораблі так званого тіньового флоту Росії та компанія “Ингосстрах” — один із провідних страховиків танкерів, які незаконно перевозять російську нафту та нафтопродукти.