Данія має намір блокувати танкери тіньового флоту Росії — заява

Прапор Данії. Фото: gettyimages.com

Данія почала переговори з іншими зацікавленими країнами про припинення транспортування російської нафти так званим тіньовим флотом танкерів через Балтійське море. Про це заявив міністр закордонних справ країни Ларс Люкке Расмуссен, повідомляє FREEДОМ з посиланням на Reuters.

За його словами, Данія веде “конфіденційний діалог” із державами Балтійського моря і Європейського Союзу, але конкретні учасники поки не розкриваються.

“Данія зібрала групу країн, щоб розглянути можливості подальших заходів проти так званого тіньового флоту Росії. Існує широкий консенсус щодо того, що тіньовий флот є міжнародною проблемою, і що необхідні міжнародні рішення. Важливо, щоб будь-які нові заходи можна було реалізувати на практиці, і щоб вони були юридично обґрунтованими з точки зору міжнародного права”, — наголосив Ларс Люкке Расмуссен.

Читайте також: Союзники України відкрили “полювання” на тіньовий флот Росії — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, 13 червня Велика Британія оголосила про широкомасштабні санкції щодо Російської Федерації. Уперше під обмежувальні заходи Лондона потрапили кораблі так званого тіньового флоту Росії та компанія “Ингосстрах” — один із провідних страховиків танкерів, які незаконно перевозять російську нафту та нафтопродукти. 

Прямий ефір