Попри важку ситуацію на лінії фронту, союзники продовжать підтримувати Україну, тож її перспективи в цій війні більш оптимістичні. Мир має бути на умовах України. Про це вчора, 19 грудня, за підсумками засідання Європейської Ради за участю президента України Володимира Зеленського заявив прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, повідомляє кореспондент FREEДОМ в Європі.
“Я думаю, що головний висновок був у тому, що зараз Україні важко, але також дуже важко і для російської сторони в цій війні. І ми об’єднані в підтримці України. Це головний висновок. Я залишаюся оптимістом, тому що Україна бореться хоробро. Вони б’ються таким чином, який ніхто не міг передбачити або не міг очікувати в лютому майже три роки тому. У цьому сенсі я дуже оптимістичний, але, звичайно, це залежить також від підтримки з боку інших країн, від європейських країн, але також і від США”, — сказав він
Прем’єр Швеції вважає, що треба розуміти різницю між різними формами миру, який могли б запропонувати Україні й тут немає простих рішень.
“Всі хочуть миру. Я був досить послідовний у своєму аналізі. Ми хочемо миру, але не будь-якого миру. Ми хочемо миру на українських умовах. Тільки Україна може визначити ситуацію для того, коли мирні переговори можливі та мають сенс. І, очевидно, вони мають бути в позиції сили. Цілком очевидно, що президент Зеленський був гранично ясний у цьому протягом тривалого часу: заморожені конфлікти — це не рішення, яке дасть російській стороні можливість переозброїтися, перегрупуватися і знову повернутися. Тож ті, хто говорить про мир у дуже поверхневій манері, мають на увазі, що мир — це відсутність війни. Якщо ви маєте на увазі мир у сенсі суверенітету, права ухвалювати рішення про майбутнє, то мир — це набагато складніша річ. І ми підтримуємо Україну в цьому сенсі миру”, — сказав Крістерссон.
Читайте також: Європа посилає сигнали Путіну і Трампу: яких результатів домігся Зеленський на саміті в Брюсселі
Нагадаємо, 19 грудня лідери країн Євросоюзу заявили про необхідність активізувати передачу військової допомоги Україні, зокрема систем ППО та ракет. Про це йдеться у висновках Європейської Ради щодо України.