Тільки достатня кількість ППО й винищувачів може відігнати російську авіацію, — президент Зеленський у зверненні наприкінці 786-ї доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Цей рік уже не може бути часом просто для подальших обговорень, потрібні рішення партнерів України. Про це сьогодні, 19 квітня, наприкінці 786-ї доби повномасштабного вторгнення Росії під час вечірнього звернення заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Важкий сьогодні день… Ракетні удари. Дніпро — просто по центру міста, по звичайній забудові. Будинок, вокзал. Також сьогодні — Синельникове, Кривий Ріг. Удари по Нікополю… Удари по Одеському регіону — знову по портах, по експорту нашого продовольства. Сьогодні ж — обстріли й удари по Донеччині, Миколаївщині, Харківщині… Багато постраждалих. Усім надається допомога. І я дякую кожному, хто підтримує зараз наших людей, хто ліквідовує наслідки російського зла. Мої співчуття усім, хто втратив рідних та близьких”, — сказав Зеленський.

Президент наголосив, що для захисту мирного населення, мирних міст Україні потрібні системи ППО, які є у партнерів — “є на складах, на базах зберігання, але потрібні тут, саме тут, щоб захищати життя”.

“Ми в Україні цінуємо зусилля кожного лідера, кожної держави, які справді активні, справді виконують обіцянки та намагаються збільшити можливості нашого повітряного щита”, — додав він.

Саме з Дніпра сьогодні президент України звернувся до учасників спеціального засідання Ради Україна — НАТО, яке відбувалося на рівні міністрів оборони країн Альянсу.

“Російські терористи вже, на жаль, мали надто багато часу — роки цієї війни, щоб знищувати українське життя. Цей рік уже не може бути часом просто для подальших обговорень. Усе цілком конкретно. Україні потрібна ППО, і партнери можуть із цим допомогти. Нам потрібна артилерія, і це те, що є у світу. Тільки достатня кількість ППО й винищувачів може відігнати російську авіацію. Рішення потрібні. Рішення можливі. Кожен у світі, хто справді прагне миру, повинен не боятися проявляти свою силу, щоб захистити життя”, — заявив глава Української держави.

Читайте також: Країни НАТО можуть передавати Україні системи ППО, навіть якщо це вплине на їхню обороноздатність, — Столтенберг

Як повідомлялося раніше, 19 квітня відбулося засідання Ради Україна — НАТО на рівні міністрів оборони. Воно було скликане за запитом Києва і проводилося в онлайн-форматі. Головна тема — потреби України в системах ППО і снарядах.

Прямий ефір