Територіальні претензії Угорщини не поодинокі, це проблема не тільки в України, — Чернєв

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: index.hr

З боку Угорщини територіальні претензії не поодинокі, вони є не тільки до України. Це в принципі тактика щодо її сусідів. Разом із цим всередині ЄС є конкретні важелі впливу на Будапешт, вони дієві й ефективні, зокрема фінансові. Україна зі свого боку повинна показувати і доводити абсурдність усіх претензій на найвищому рівні — Єврокомісії. Про це сьогодні, 17 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови комітету Верховної Ради України (ВРУ) з питань національної безпеки, оборони та розвідки, голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

“Нам “пощастило” із сусідами. В Угорщини приблизно такі самі “фантомні болі” за своєю імперською історією, як у РФ. Якщо пам’ятаєте, Орбан колись виходив із шарфом, на якому була велика Угорщина намальована, де була і частина України, і частина Словаччини, і частина Румунії, і частина Хорватії, і частина Сербії. І це проблема не тільки в України з Угорщиною щодо якихось територіальних претензій”, — сказав він.

За словами Чернєва, те ж саме відбувалося в гострішій фазі раніше, зараз трохи менш гостро, і зі Словаччиною, наприклад. І там теж роздавали угорські паспорти і теж поставало мовне питання.

“І вже цього літа, у липні 2023 року, Орбан на одній із подій сказав, що Словаччина — це взагалі відокремлена частина Угорщини. Тобто, на жаль, ця імперськість у їхньому розумінні себе, у розумінні Угорщини, чомусь іще лишається, хоча відтоді, як вона перестала бути імперією, минуло вже понад століття, після Першої світової війни Угорщина стала Угорщиною. Тому, на жаль, це — суть проблеми, і нам із цією проблемою потрібно якось боротися”, — каже заступник голови Комітету ВРУ.

Він зазначив, що зрозуміло, що немає жодного утиску угорськомовного населення на Закарпатті.

“Неодноразово наша Служба безпеки виявляла навпаки маніпулятивні речі з боку деяких людей з угорським паспортом, які проживають на території України, і спроби, газети з сепаратистськими гаслами. Нам потрібно це все опрацьовувати через європейські інституції. В Угорщини немає достатньо сильної армії, щоб такі територіальні претензії якось втілювати в силу і повертати силою, але через європейські інституції доводячи і показуючи, на чиєму боці правда, я думаю, що це питання можна розв’язати”, — резюмував Єгор Чернєв.

Зазначимо, державний секретар Міністерства закордонних справ Угорщини Левент Мадяр на четвертому засіданні угорсько-української міжурядової робочої групи з питань освіти визнав, що Будапешт блокував вступ України до ЄС і НАТО через питання закарпатських угорців.

Читайте також: США посилили умови безвізового режиму для громадян Угорщини (ВІДЕО)

Нагадаємо, за словами завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Їжака, Угорщина не може відкрито йти проти всього світу заради підтримки особистих зв’язків прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з президентом РФ Володимиром Путіним. Будапешт буде змушений мігрувати від Росії, щоб уникнути напруги всередині НАТО і Європейського Союзу.

Прямий ефір