Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) — перша міжнародна організація, яка визначила наявний у Росії режим як терористичний. Це потужний відгук та політичний сигнал. Про це сьогодні, 13 жовтня, заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.
“Сигнал усім державам – членам Ради Європи і всім державам світу, що з цією терористичною групою, яка привласнила собі Росію й розв’язала найстрашнішу за 80 років війну у Європі, немає про що говорити. Терору треба відповідати силою на всіх рівнях: і на полі бою, і санкціями, і юридично”, — сказав він.
Президент взяв участь у роботі ПАРЄ і окреслив найважливіші речі в досягненні миру й відновленні України та міжнародного правопорядку після цієї війни.
“Ми створимо спеціальний трибунал щодо злочину агресії Росії проти України й забезпечимо роботу спеціального компенсаційного механізму, щоб Росія своїми активами відповіла за цю війну”, — запевнив Зеленський.
Він зазначив, що Україна здобула найвищу підтримку на Генасамблеї ООН за ввесь час російської терористичної війни.
“Світ бачить, що відбувається. Знає ціну тому фарсу, який Росія влаштувала на окупованій території під виглядом псевдореферендумів. 143 держави – члени ООН підтримали резолюцію, яка захищає базові принципи Статуту ООН і засуджує Росію за злочинну спробу анексії нашої території. Це на сьогодні рекордна кількість держав, що підтримують Україну. Але я вірю, що буде більше. На боці Росії виступили чотири держави — це дуже красномовно. Північна Корея, Нікарагуа, Білорусь і Сирія. Такий перелік, що все зрозуміло”, — сказав Зеленський.
Глава держави розповів, що відбулася важлива зустріч в онлайн-форматі команди, яка опікується темою звільнення полонених, із представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) та інших міжнародних організацій, що дотичні до цього процесу.
“Вважаю, що МКЧХ — це не клуб із привілеями, де отримують зарплати й насолоджуються життям. Червоний Хрест має зобов’язання, передусім морального характеру. Мандат Червоного Хреста має виконуватися. Потрібно негайно робити те, що цілком логічно для Червоного Хреста. Є Оленівка. Фактично концтабір, у якому утримують наших полонених. Потрібен доступ до них, як це й обумовлювалося. Червоний Хрест може це здійснити. Але потрібно намагатися це здійснити. Україна готова сприяти цьому. За зразком місії МАГАТЕ може запрацювати й місія Червоного Хреста. Але для цього потрібне лідерство. Потрібна сумлінність. Потрібне розуміння, хто й навіщо створював таку інституцію, як Червоний Хрест”, — поділився думкою Зеленський.
Також він нагадав, що вдалося повернути з полону ще 20 українців і запевнив, що влада продовжує працювати над тим, щоб повернути всіх.
За його інформацією, Повітряні сили України продовжують битву за українське небо.
“Як і в попередні дні, я щогодини отримував звіти про збиття російських ракет і безпілотників. За добу — 11 ракетних ударів, збито шість ракет у Миколаївській, Львівській та Дніпропетровській областях. Пошкоджені об’єкти інфраструктури терміново відновлюємо”, — розповів президент.
Він зазначив, що досі одним із найжорсткіших на фронті залишається Бахмутський напрямок. Українські воїни там захищають позиції та завдають відчутних ударів по окупантах.
“Зараз Росія закидає на фронт тисячі цих своїх мобілізованих. Вони не мають суттєвої військової підготовки, але їхньому командуванню це й не потрібно взагалі. Вони розраховують, що мобілізовані росіяни зможуть вижити на війні хоча б кілька тижнів, потім загинуть, потім на фронт доправлять нових. Але за цей час таке використання російськими генералами своїх людей як “гарматного мʼяса” дає змогу створити додатковий тиск на наших оборонців. Це відчутний тиск. І я вдячний усім нашим воїнам, які його витримують. Вдячний і партнерам, які розуміють, що в таких умовах ми потребуємо збільшення оборонної допомоги. Я дякую всім, хто воює, працює й допомагає, захищаючи Україну!” — сказав Зеленський.
Завтра буде 233-й день повномасштабної оборони. І нові кроки, які наближають до миру й перемоги.
“Завтра обов’язково відзначимо — кожен на своєму місці — один із найважливіших наших днів. Покрову, День захисників і захисниць України. Свято всіх наших воїнів — від давнини до сьогодення, від козаків до повстанців, від усіх них до бійців сучасної армії. Не розслабляємось! Бʼємо ворога! Дотримуємося правил безпеки! Дослухаємося до сигналу повітряної тривоги, особливо завтра! І робимо все, щоб посилити Україну!” — резюмував Володимир Зеленський.
Читайте також: Україну підтримали не лише євроатлантичні союзники, а й більше країн глобального Півдня, — Кулеба про резолюцію ГА ООН