Сьогодні, 30 грудня, президент США Джозеф Байден оголосив про новий пакет військової допомоги Україні в розмірі 2,5 млрд доларів. Терміновість цієї допомоги пов’язана з приходом Дональда Трампа в Білий дім і з побоюваннями щодо його рішень про подальшу допомогу Україні. Такою думкою сьогодні, 30 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак.
“Безумовно, немає впевненості в тому, що Трамп продовжить військову допомогу Україні в тому обсязі, який був до цього. Можливо, це будуть нові форми, наприклад, кредит коштом заморожених російських активів. Або купівля зброї в України, як це робить Словаччина, можливо, за такою лінією Україна співпрацюватиме зі Сполученими Штатами після інавгурації Трампа”, — зазначив політтехнолог.
Водночас він зазначив, що є деякі моменти, які не зможе перекрити Європейський Союз у разі відмови США від допомоги Україні.
“Насамперед це деякі види ракет, зокрема й до систем протиповітряної оборони (ППО) “Петріот”, і безумовно — розвіддані. Тут без подальшої співпраці зі США буде складно, тому що багато в чому це лише американське виробництво, і воно вимагає зміцнення зв’язків між Україною та новою адміністрацією Трампа. Тому поки що чинний президент США Джозеф Байден зараз намагається поповнити військові запаси України, оскільки й снаряди, й ракети постійно використовують у протидії російським наступальним операціям у повітрі, на суходолі, і в морі. Тому терміновість цієї допомоги, мені здається, очевидно, пов’язана з приходом Трампа та побоюваннями щодо його рішення про подальшу допомогу Україні”, — підсумував Олег Постернак.
Читайте також: “Можливість перезавантажити відносини на новій основі”: візит української делегації до Сирії прокоментував політтехнолог
Нагадаємо, сьогодні, 30 грудня, президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден оголосив про виділення майже 2,5 млрд дол. на безпеку України. Пакет вартістю близько 2,5 млрд дол. складається з додаткового пакету за програмою PDA (постачання зі складів Пентагону) на суму 1,25 млрд дол. і пакету за програмою USAI (замовлення виробникам) — 1,22 млрд дол. Зазначається, що це забезпечить Україні “негайний приплив спроможностей” на полі бою, а також довгострокові постачання протиповітряної оборони, артилерії та інших критичних систем озброєння.