Теми війни уникатимуть, у центрі уваги — “загниваючий” Захід: подробиці про передвиборчу кампанію Путіна (ВІДЕО)

Володимир Путін. Фото: ap.org

Володимир Путін у своїй передвиборчій кампанії 2024 року уникатиме теми повномасштабної війни проти України. Акцент робитимуть на зовнішній політиці та критиці колективного Заходу. Про це пише видання “Медуза”, посилаючись на джерела, наближені до адміністрації президента Росії. За їхніми словами, у Кремлі впевнені, що у росіян є запит на критику колективного Заходу. Один зі співрозмовників видання стверджує, що щойно президент виступає на цю тему, його рейтинг зростає, інформує FREEДОМ.

Тема “загниваючого” колективного Заходу — все ще актуальна для більшості громадян Росії. На думку аналітиків, щойно вона спливає в інформаційному полі, рейтинги Путіна починають зростати. Що ближче вибори, то більше російська пропаганда плодить новин про, так звані, “труднощі” в західних країнах. 

“Президентська кампанія має на меті показати Путіна як лідера, який зробив Росію “островом спокою”, — пише “Медуза” посилаючись на джерела, близькі до Адміністрації президента Росії.

А ось концентрації уваги на повномасштабному вторгненні в Україну, найімовірніше, не буде, вважають фахівці Інституту вивчення війни

“Президент РФ Володимир Путін не буде концентрувати увагу своєї президентської кампанії 2024 року на війні в Україні, а скоріше зосередиться на так званій “стабільності Росії” і критиці Заходу”, — зі звіту Інституту вивчення війни.

Щоб ввести “війну” в кампанію, потрібні дуже серйозні успіхи на фронті, а їх немає.   як пише “Медуза”, підтримувана Кремлем партія “Единая Россия” усвідомила, що використання теми війни в Україні напередодні виборів до Державної думи у вересні 2023 року — було неефективним і контрпродуктивним.

“Ми бачимо, що будь-які активності придушуються на цю тему. І люди, звісно, опиняються у скрутному становищі, тому що вони до цього моменту були лояльні, у них немає жодних навичок опору державі. Безумовно, тема фронту залишається найболючішою”, — каже російський політолог Федір Крашенінніков.

Очікувалося, що Путін оголосить про старт передвиборчої компанії в День національної єдності — 4 листопада. Однак цього не сталося. При цьому те, що Путін піде на черговий термін — справа вирішена, пише Reuters.

“Після краху “трансферту”, розпочатого 2020 року, і який виродився у вимучене “обнулення”, що не передбачалося жодним чином із виступу Путіна перед Федеральними зборами в січні 2020 року, варіантів у нього не залишилося зовсім. Без посади, причому вищої, за його збереження і безпеку ніхто не дасть і ламаної копійки. Спокійну пенсію він собі не заробив. Тому без варіантів — поки не прозвучала траурна музика, він буде президентом”, — наголошує російський публіцист Анатолій Несміян.

Виходячи з даних опитування, опублікованих РБК, останнім часом у росіян немає відчуття, що вони стали краще жити.

“45% населення взагалі не зводять кінці з кінцями на свої доходи. А два роки тому — до війни — так відповідали лише 25%. Зростає добробут народу! І ще 36% ледь зводять кінці з кінцями. Разом — 81% населення бореться за життя, перебуваючи на межі виживання! Прекрасні підсумки правління путінської гебні загалом і за останні два роки особливо… Тут Аббас Галямов (російський політтехнолог, — ред.) сказав, що Путіну на прийдешніх “виборах” повинні будуть намалювати не менше ніж 80%, оскільки на колишніх було 77%. Не може ж бути менше, має зростати!”, — зазначає російський письменник Олексій Козлачков.

Нагадаємо, що, згідно із законом, Рада Федерації має визначити дату виборів у першій половині грудня, самі вибори, ймовірно, відбудуться 17 березня.

Читайте також: “Захистив і переміг”: що розповідають росіянам про Путіна перед виборами — аналіз експертів

Раніше російський опозиційний політик Дмитро Гудков розповів, що опозиція за кордоном до виборів готує кампанію проти Путіна, щоб показати російському суспільству, скільки людей виступає проти диктатора.  

Прямий ефір