Фото UATV
Телеканал іномовлення України UATV, виконуючи місію, покладену на нього державою, з нагоди 4-их роковин Дня опору Криму російській окупації зняв документальний фільм “Бранці Кремля”.
Стрічку, мета якої нагадати про українських заручників совісті, пояснити усю абсурдність звинувачень проти них, змусити світові правозахисні організації знов і знов підіймати це болюче питання на рівні ООН та інших повноважних установ, буде перекладено англійською, арабською, кримськотатарською, російською та іншими мовами світу, й передано в усі посольства України, щоб кожна людина знала і пам’ятала про свавілля і геноцид, який влаштувала російська влада на окупованій території України.
Презентація стрічки “Бранці Кремля” відбулася сьогодні, 26 лютого, на четвертому міжнародному форумі “Окупований півострів: чотири роки опору”, який організувало Міністерство інформаційної політики України.
“З жовтня-листопада 13-го року і по лютий 14-го року всі ці проросійські сепаратистські рухи в Криму були дуже активізовані. Ми, як кримські татари, як корінний народ, активно виступали проти цих сепаратистів. І ось 25 числа ми дізналися, що буде засідання Верховної Ради Криму. Там планується прийняти звернення від імені Верховної Ради Російської Федерації про пряме втручання на території Криму, – розповідає у фільмі заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз. – Ми прийняли рішення, що вранці, 26-го, зберемо мітинг-протест, що нам, в принципі, і вдалося зробити. І ці сепаратисти, і ці банд-формування не завадили цьому, не змогли перешкодити. Сесія не відбулася”.
“Цього дня нам здалося, що ми захистили територіальну цілісність України. Увечері, прощаючись, між собою ми говорили: “Ну, тепер років із 10 не буде сепаратистських висловлювань у Верховній Раді”. Але вийшло все геть не так”, – пригадує заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров.
Пенсіонер, будівельник, фермер, вчитель, історик, режисер, підприємець, активіст, журналіст… Професії у них різні. Різні національності – українці, росіяни, кримські татари… Однак біда у них одна – вони в’язні Кремля. Скільки насправді громадян України зараз кинуті за ґрати з волі Кремля? Як Україна допомагає повернутися їм додому? – дивіться у фільмі від каналу UATV “Бранці Кремля”.