Технічні проблеми й байдуже ставлення влади: військовий експерт назвав причину, через яку російські бомби падають на свої міста

Ян Матвєєв. Скріншот: uatv.ua

Російська армія продовжує кидати авіабомби на свої ж міста. Ці позаштатні сходження боєприпасів, що почастішали на території РФ, пов’язані, найімовірніше, з технічними збоями систем, які кріплять авіабомби до літаків. І подібне триватиме й надалі. Таку думку сьогодні, 22 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM  висловив військовий експерт Ян Матвєєв.

“Я думаю, що літаки та пілоти тут меншою мірою винні. Втім, як і самі авіабомби — вони стандартні й у них нема чому ламатися. Найімовірніше, це проблема в конструкції систем, які кріплять авіабомби до літака. У них якраз і криється основна причина позаштатних сходів боєприпасів на території РФ. Іншої причини я просто не бачу”, — розповів військовий експерт.

Він зазначив, що звинувачення російських пропагандистів у тому, що це українські літаки скидають авіабомби на російські міста, докорінно неправдиві. Тому що українська авіація фізично не може залітати на територію РФ.

“Потрібно зазначити, що літаки — це не безпілотники, їх набагато простіше збити стандартними засобами протиповітряної оборони (ППО). Саме тому українські літаки, втім, як і російські, не літають безпосередньо над лінією фронту або роблять це дуже рідко, виконуючи якесь бойове завдання. Крім того, Україна насправді дуже мало використовує авіабомби. Але знову ж таки, їх використовують для ударів по якихось укріплених цілях — важливих російських об’єктах, а не по житлових будинках мирних жителів”, — зазначив Матвєєв.

Він також акцентував, що у РФ замовчують інформацію про нештатні сходження авіабомб над мирними російськими містами. Відповідно, ніхто за це не несе покарання.

“Сьогодні у РФ ніхто не несе відповідальності за такі випадки. По-перше, якщо почати карати всіх пілотів, то в якийсь момент скінчаться люди. Тому що останнім часом випадки падіння авіабомб на російські міста дійсно значно почастішали. Звісно, по-хорошому, будь-яка інша влада провела б розслідування того, чому це трапилося, або принаймні запровадила хоча б тимчасову заборону на скидання авіабомб. Але цього не відбувається. Це якраз демонструє, що російській владі абсолютно плювати на своїх громадян. Бомби падають на російські міста і це продовжиться і в майбутньому”, — резюмував Ян Матвєєв.

Читайте також: Російські літаки кидають авіабомби на свої міста та окуповані території — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір