2024 рік стане важливим для України в плані виробництва озброєння спільно із західними партнерами. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Валерій Рябих.
Зокрема, вже є домовленості з німецьким концерном Rheinmetall про запуск на території України виробництва бронетехніки.
“На першому етапі ця німецька компанія здійснювала обслуговування техніки німецького виробництва, яка була поставлена в Україну партнерами. Зараз налагоджується процес забезпечення ремонту на території України. І наступним етапом буде організація виробництва бронетранспортера “Фукс”, який є досить перевіреною моделлю”, — повідомив Рябих.
Також процес кооперації Rheinmetall з Україною передбачає надалі виробництво і найсучасніших зразків озброєння. Наприклад, танків.
“Найбільш перспективна модель — це танк Panther KF51, який міг би скласти основу майбутнього вигляду Збройних сил України. Цей танк ще доопрацьовується. І тут, гадаю, інженери компанії можуть мати інтерес до технологічних рішень України. Бо Україна визнана у світі танковою державою, яка завжди мала танкове виробництво і має всі технології для виробництва власних танків. Тому об’єднання технологій України з технологічними рішеннями західних компаній можуть дати новий імпульс для створення виробництва нового виду важкої бронетехніки або того самого танка. А якщо він вироблятиметься в Україні, або в нас будуть якісь етапи виробничих процесів, то на виході танк матиме більш привабливу ціну, ніж якби весь процес був би в Німеччині”, — пояснив Рябих.
Також є домовленості зі США про спільне виробництво озброєння. Але й у 2023 році Україна спільно з американськими виробниками успішно працювала над модернізацією озброєння.
“Приклади співпраці зі США є вже у 2023 році, й вони присвячені основній темі цього року — забезпеченню сталого розвитку нашої системи протиповітряної оборони. І ми можемо говорити щонайменше за чотирма напрямами у сфері виробництва нових систем ППО для потреб України. Йдеться про гібридні системи, які можуть включати пострадянські та західні технології. Наприклад, адаптація ракет класу “земля — повітря” (яких у надлишку на складах) для використання на пострадянських системах ППО для інтеграції в українську систему протиповітряної оборони”, — повідомив експерт.
Читайте також: Більше дронів, снарядів і техніки: український ВПК посилиться у 2024-му — деталі (ВІДЕО)
Нагадаємо, у 2024 році німецький концерн Rheinmetall планує запустити виробництво своєї бронетехніки на території України. Першими зразками стануть колісні бронетранспортери Fuchs (“Фукс”) і бойові машини піхоти Lynx (“Лінкс”). Процес відбуватиметься на підприємстві, яке буде побудовано концерном спільно з “Укроборонпромом”.