Слова американця Такера Карлсона, який узяв інтерв’ю у Путіна, про те, що більше ніхто з журналістів не спромігся цього зробити, — брехня. У Кремль після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну не припиняють надходити запити на інтерв’ю, але Путін зацікавлений не у журналістах, а у пропагандистах. Саме таким пропагандистом і є Карлсон. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила журналістка із Вашингтона (США) Каріна Орлова.
Вона нагадала, що від початку повномасштабного російського вторгнення Карлсон озвучував не просто прокремлівську, а суто кремлівську позицію щодо війни.
“Путін тому й вибрав Такера Карлсона. Попри те, що Карлсон у своєму анонсі цього інтерв’ю дуже пафосно заявив, що робить його в ім’я свободи слова, тому що інші журналісти не спромоглися навіть взяти у Путіна інтерв’ю, тому американці не знають правду про війну, — все це брехня. Не спромігся Путін дати нікому іншому інтерв’ю. Запити, звичайно, до Кремля не припиняють надходити з 24 лютого 2022 року. Але Путіну нецікаво розмовляти із журналістами, йому цікаво розмовляти із пропагандистами. Карлсон — це пропагандист”, — коментує гостя ефіру.
За її словами, Карлсон — ланка ультраправої пропагандистської машини, яка прагне встановлення фашистської диктатури в США за допомогою Дональда Трампа. Меседжі Путіна призначені для цієї цільової аудиторії, оскільки Кремль готується до повторного приходу Дональда Трампа до влади, що для Путіна є життєво важливим.
“І якщо це станеться, то, прошу, є озвучена готова позиція Путіна. Є Такер Карлсон, який сказав, що це правда: те, що Путін каже, — правда, решта — брехуни, корупціонери… І, власне, це те, на що Путін готовий піти, як, коли, в якому разі готовий припинити вогонь. І це такий меседж прихильникам Трампа, прихильникам Республіканської партії взагалі широкому колу людей. Не виключу, звісно, що Такер виступає як і неформальний канал. І якісь ще меседжі передаються. Можливо, між штабом Трампа чи ще кимось”, — припустила Орлова.
Разом із тим, вона не вважає, що Карлсон є сполучною ланкою між Трампом і Путіним, для нього передача неформальних меседжів може бути попутною “халтуркою”.
“Це Путін працює на певну аудиторію, доносить свій меседж. Це величезний мегафон… Такер Карлсон — мегафон путінізму”, — додала Орлова.
Гостя ефіру також наголосила, що у США Карлсона ніколи не буде визнано пропагандистом, оскільки це суперечить першій поправці до Конституції, яка захищає свободу слова.
“Такер Карсон — журналіст, його ніхто ніколи не визнає пропагандистом. Це дарма. Але так заведено. Бо інакше це просто негативно вплине на інших журналістів. Тому краще ми залишимо одного мерзотника Такера у спокої, ніж можна буде зловживати такою ж нормою щодо чесних людей”, — пояснила Каріна Орлова.
Читайте також: “Карлсон — професійний маніпулятор”: які цілі переслідує американський журналіст, розповів Тізенгаузен