Ситуація із санкціями вигідна Пекіну — РФ виступає для Китаю як ринок і сировинний придаток, — економіст

Ілюстрація: mind.ua

РФ перетворюється на сировинний придаток Китаю і йому вигідний сусід під санкціями. Але сама КНР не хоче підставляти себе під вторинні санкції, які можуть вдарити і по її економіці. Про це сьогодні, 22 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“На сьогоднішній момент та ситуація, яка є в санкційних обмеженнях РФ, для Китаю вигідна. По-перше, Китай активно заміщає товари європейських брендів на полицях російських супермаркетів. Китай практично повністю монополізував автомобільний ринок. Китай знайшов доволі великий ринок для власної продукції”, — сказав він.

Крім усього іншого, додав економіст, Китай вкрай зацікавлений у сировинних ресурсах, які йому постачає РФ.

“Якщо уважно подивитися на географічні карти, які на сьогодні друкуються в КНР, то там дуже багато територій РФ мають китайські назви. Це теж для КНР не віддалена мета. Тому потрібно розуміти, як свого часу Вінстон Черчілль говорив щодо власної країни: “У Великої Британії немає вічних друзів і вічних ворогів, є вічні інтереси”. І якщо виходити з цієї точки зору, то у Китаю є чітко свої власні інтереси. І в цих інтересах РФ виступає як ринок і сировинний придаток. Тож у цій ситуації саме цим шляхом і розвиватиметься співпраця”, — пояснив Пендзин.

Ба більше, за його даними, за 2022 і частину 2023 року обсяг зовнішньоторговельних операцій Китаю і РФ збільшився практично на третину. Було 140 млрд дол., стало 200.

“Але потрібно розуміти й інше, що обсяг зовнішньоторговельних операцій, наприклад, КНР і Євросоюзу — 720 млрд, КНР і США — 680 млрд. Тому, коли ми говоримо про те, наскільки Китай готовий іти на порушення санкційних обмежень, щоб потрапити під вторинні санкції, ні — не готовий. І якщо уважно подивитися, що йде з Китаю до РФ, то ті товарні позиції, які захищені ліцензіями та патентами, виданими в європейських країнах і США, до РФ не йдуть. Усе те, що тією чи іншою мірою згодом експортуватимуться до цивілізованих країн, точно не поїде до РФ. Щодо цього чітко простежується політика розмежування — те, що можна, що не буде проблемним, що згодом не вдарить по економіці Китаю, так, це постачають до РФ. Усе інше — ні. Тому відносини Китаю і РФ чітко потрапляють у канву інтересів Китаю”, — резюмував Олег Пендзин.

Читайте також: Росія вважає, що вона самостійна країна, але за фактом вона повністю залежна від Китаю, — Осипенко

Нагадаємо, як повідомляє агентство Bloomberg, російські алмази, пропан-бутан, IT-сектор, а також нові обмеження щодо Білорусі можуть увійти до 12-го пакету санкцій Європейського Союзу. За словами журналістів, у ЄС уже обговорюють, наскільки жорсткими мають бути нові обмеження.

Прямий ефір