Системи ППО, снаряди, фінанси: як партнери посилюють оборону України — огляд FREEДОМ (ВІДЕО)

Українські захисники. Фото: zsu.gov.ua

Україна отримає половину від обіцяного Євросоюзом мільйона артилерійських снарядів уже до березня. До кінця року ЄС обіцяє доставити в Україну понад 1 млн артснарядів і навчити 60 тис. українських військових, заявив головний дипломат Європейського Союзу Жозеп Боррель. Крім цього, лідери всіх 27 країн Євросоюзу проголосували за виділення 50 млрд євро фінансової допомоги Україні з бюджету ЄС до 2027 року, інформує FREEДОМ.

Напередодні, 3 лютого, Україна отримала дві нові системи ППО, які здатні збивати будь-які ракети. Президент Володимир Зеленський заявив, що вони значно посилять обороноздатність України.

“Усі подробиці, звичайно, не варто говорити публічно. Але системи, які збивають усе. Будемо захищати регіони. Поки що систем ще недостатньо для повного захисту України, але працюємо заради цього щодня”, — сказав президент.

Болгарія почала передачу Україні сотні БТР-60. Техніку доставляють з озброєнням і запчастинами. Логістику профінансувала невідома країна-учасниця “Рамштайну”.

Раніше парламент Болгарії подолав вето проросійського президента Румена Радева на угоду про постачання бронетранспортерів Україні.

Канада заявила про намір передати Україні ракети класу “повітря-земля” CRV7. На балансі канадського Міноборони перебуває понад 83 тис. таких боєприпасів.

Разом із Бельгією Україна планує розпочати спільне виробництво озброєння. Відповідний меморандум підписали міністерства оборони Королівства Бельгія та України, а також Міністерство зі стратегічних галузей промисловості України.

“Це дуже важливо в контексті питання розвитку вітчизняного ОПК, створення спільних підприємств із партнерами, локалізації оборонного виробництва в Україні. Це один із наших пріоритетів”, — прокоментував заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.

Днями в Україну прибула батарея новітніх систем ППО Skynex. Цей зенітний комплекс призначений для роботи по дронах і крилатих ракетах. Він обладнаний радаром із дальністю дії 50 км, має командний пункт і чотири гармати, кожна з яких оснащена електронно-оптичними датчиками і радаром.

2 лютого ЗСУ отримали чергову партію військової допомоги від Литви. Литовська армія передала тисячі боєприпасів і системи дистанційного підриву протитанкового гранатомета.

“Ми активно і послідовно підтримуємо Україну, тому що наша підтримка для неї — це інвестиція у власну безпеку. Значну частину останньої підтримки ми зосереджуємо на коаліції з розмінування України, яку формує Литва”, — заявив міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Європейський Союз погодив новий пакет підтримки України в розмірі 50 млрд євро. А вже до березня 2024 року Київ отримає 524 тис. снарядів. Це 52% від поставленої мети.

Як повідомив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, багато держав-членів уже надіслали свої пропозиції щодо їхніх зобов’язань із військової підтримки України 2024 року. І на цьому етапі вони заклали в бюджет 21 млрд євро військової допомоги Україні тільки на 2024 рік.

“Ми значно пришвидшуємо нашу військову підтримку України. У 2024 році, за один рік, ми наблизимося до суми, витраченої на підтримку в два попередні роки цієї війни”, — акцентував Боррель.

Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги, що включає бронетранспортери, ракети до систем протиповітряної оборони IRIS-T SLS, три танки для розмінування, 1 040 патронів калібру 155 мм. І це тільки частина останнього пакету допомоги від Берліна.

“Для мене дуже важливо, щоб ми домоглися ширшої європейської підтримки. Це не може залежати тільки від Німеччини. Якби це переважно доводилося робити нам, то Україні цього було б недостатньо. Ми хочемо, аби більше країн брали активну участь у підтримці, зокрема в постачанні зброї, і в тому, що вони фінансують”, — сказав канцлер ФРН Олаф Шольц.

Україна і США підписали меморандум про посилення контролю за міжнародною допомогою, наданою ЗСУ. Міністр оборони України Рустем Умеров розповів партнерам, зокрема, про впровадження дієвої системи нагляду, запобігання корупції у сфері закупівель, а також про впровадження інструментів контролю у галузі оборони.

Читайте також: ЄС має намір погодити обсяг Українського фонду для закупівлі військової амуніції для України, — Боррель

Раніше на зустрічі лідерів Європейського Союзу в Брюсселі було ухвалено рішення про виділення 50 млрд євро на підтримку економіки та інфраструктури України протягом наступних чотирьох років.

Прямий ефір