Сирія як місце для тренування російських операторів безпілотників є невдалим вибором, — Семиволос

Ігор Семиволос. Фото: ukrlife.tv

Сирія є невдалим вибором як місце для тренування російських операторів безпілотників. Таку думку сьогодні, 14 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

Він зазначив, що Росія готова викладати серйозні гроші за самі безпілотники, не рахуючись із витратами.

“А що стосується взагалі місця навчання, то я б на їхньому місці не ризикував, тому що ось ці бази і, власне, персонажі, під керівництвом яких проводять навчання, вони є цілком легальною військовою метою ізраїльських збройних сил. І тому в один прекрасний момент на розташування ось цих представників Росії, представників “Хезболли” й Корпусу вартових ісламської революції може прилетіти кілька ракет, які не залишать шансів. Тому в цьому випадку місце точно вибрано невдало”, — сказав Семиволос.

Директор Центру близькосхідних досліджень констатував, що навчання операторів БпЛА відбувається не тільки в Сирії, а й на території самої РФ.

“Ми про це теж прекрасно знаємо. З Ірану інструктори приїжджають до Росії, безпосередньо на місці навчають операторів БпЛА. Тому тут нібито це не така вже й новина, що, власне, “Хезболла”, сирійський режим та Іран активно підтримують агресора, це теж очевидні речі”, — сказав Семиволос.

Читайте також: Ударні дрони за ціною бронетехніки — скільки коштують іранські Shahed для Росії (ВІДЕО)

Раніше Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляло, що в Сирії тренують операторів для управління БпЛА іранського виробництва, які будуть залучені у війні проти України. Навчання для росіян проводять “Ліванська поліція Хезболли” та “Іранська революційна гвардія” на території сирійського військового аеродрому Шайрат. Лівансько-ірансько-російський навчальний курс передбачає освоєння БпЛА Shahed-136 і Ababil-3, а також дистанційно керованого літака Raad.

Прямий ефір