Російські оператори БпЛА тренуються в Сирії — дані української розвідки

Тренувальна база. Фото: gur.gov.ua

У Сирії тренують російських операторів БпЛА іранського виробництва. Про це сьогодні, 12 лютого, повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, інформує FREEДОМ.

За даними української розвідки, росіян тренують “Ліванська поліція Хезболли” та “Іранська революційна гвардія”. Навчання проводяться на території сирійського військового аеродрому Шайрат.

“Лівансько-ірансько-російський навчальний курс передбачає опанування БпЛА Shahed-136 та Ababil-3, а також дистанційно керованого літака Raad. Очолює військові навчання один із командирів “Хезболли” Камаль Абу Садік, який спеціалізується на виготовленні та обслуговуванні безпілотників”, — заявили в Головному управлінні розвідки.

Також розвідники додали, що разом із росіянами вишкіл проходять найманці-сирійці, яких Москва планує залучити до війни проти України як операторів БпЛА.

Читайте також: Ударні дрони за ціною бронетехніки — скільки коштують іранські Shahed для Росії (ВІДЕО)

Нагадаємо, генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж розповів, що Росія в умовах дефіциту ресурсів взялася за вербування найманців у Сирії.

Прямий ефір