Сирійці пам’ятають, хто їх бомбив, але можуть дати можливість Росії безпечно вивести військовий контингент, — Ягун

Віктор Ягун. Фото: espreso.tv

У Сирії можуть прислухатися до прохань Туреччини дати можливість Росії безпечно вивести її військовий контингент. Таку думку сьогодні, 11 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор Агентства реформування сектору безпеки, експерт із національної безпеки Віктор Ягун.

Він констатував, що російські літаки до останнього моменту брали активну участь у бомбардуваннях сирійців, й останні добре розуміють, звідки летіли бомби.

“Я думаю, що зараз не до росіян, грубо кажучи, — це раз. Потім дійсно, я думаю, що фактор Туреччини дуже серйозно зіграв свою частину всіх цих дій, тому що сирійці самі дуже точно розуміють, хто такі росіяни на їхній землі, чим вони займалися, хто відповідальний, хто затіяв інші злочини, звідки летіли бомби, й зокрема і фосфор, й хімічна зброя, з яких літаків. Тому, думаю, що тут якоїсь любові, ще якихось моментів до росіян точно немає. А ось прислухатися до прохання Туреччини, що дайте йому піти, думаю, що це один із тих варіантів, який можливий”, — вважає Ягун.

Водночас він наголосив, що для РФ важливо зберегти контроль над військово-морською базою в Тартусі та авіабазою “Хмеймім”.

“Росіянам дуже потрібні ці бази. Дійсно, якщо вони втрачають особливо морську базу, то це для них дуже серйозні наслідки, насамперед для їхніх усіх операцій. У Середземному морі вони більше не мають баз, вихід в Індійський океан, південні моря, представлення свого прапора в дуже багатьох частинах світу та, звичайно, не можна забувати основний фактор — це Африка. Африка, в яку Росія дуже серйозно останнім часом почала вкладатися, розуміючи, що інших можливостей де-небудь представити свою геополітичну присутність уже не вийде”, — сказав експерт.

Ягун звернув увагу, що Тартус — це не тільки військово-морська база, а через цей порт росіяни перекидали й вкрадене в Україні зерно.

“Коли почалися ці події, близько 6 або 7 суден із зерном уже стояли на рейді або були готові до розвантаження в цьому порту, тобто цей порт мав для Росії не тільки військове, але й економічне значення. Залишитися без нього для них — дуже серйозний удар”, — сказав він.

Читайте також: Кремль ризикує повністю втратити контроль над своїми військовими базами в Сирії

Нагадаємо, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик висловив думку, що Сирія відігравала значну роль у російській зовнішній політиці, а новій владі військова присутність РФ не потрібна. 

Прямий ефір