Синергія санкцій та дронових ударів по нафтобазах і НПЗ підриває можливості Росії заробляти і воювати, — експерт

Пожежа на НПЗ у Росії. Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Синергія між ударами безпілотниками, подекуди українськими, подекуди невідомими, та санкційним тиском на Російську Федерацію дуже серйозно впливає на можливості держави-терориста заробляти і вкладати зароблені гроші у війну проти України. Про це сьогодні, 10 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

“І це дуже хороша синергія, тому що ми бачимо, тільки за останні місяці було завдано ударів по російських нафтобазах, нафтопереробних заводах більше, ніж 10 разів. І нещодавно Росія ухвалила рішення про обмеження експорту нафтопродуктів, тому що необхідно проводити власну посівну кампанію зараз, навесні збільшується попит на нафтопродукти. А ці удари по нафтовій і нафтопереробній інфраструктурі Росії значною мірою підривають її можливості не тільки проводити сільськогосподарські роботи, а також і впливають на те, що Росія стикається з серйозними проблемами постачання паливних матеріалів на фронт для продовження війни”, — сказав він.

Щодо впливу санкцій на російську економіку, то, за словами експерта, 2023 року до 100 млрд євро втратив російський бюджет від цих санкцій.

“Це сумірно приблизно всьому військовому бюджету Росії на цей рік. Тому санкції, звісно, працюють, плюс удари українських дронів по енергетичній інфраструктурі Росії — ще дуже гарне доповнення до санкцій. Усе це в комплексі, я думаю, накопичуватиметься і приноситиме ефект зменшення можливості Росії проводити воєнні операції в Україні”, — каже Омельченко.

Також, за його даними, у РФ відбулося скорочення експорту постачання нафтопродуктів за останній місяць на 35%, зокрема бензину, і десь на 20% дизпалива.

“Результат очевидний. Крім санкцій і ударів дронів по інфраструктурі, існує ще таке поняття, як неадекватна економічна політика самої Росії, коли перед виборами вони тримають ціни на нафтопродукти, і внаслідок цього нафтовим компаніям невигідно постачати нафтопродукти на внутрішній ринок, вони намагаються постачати нафту на зовнішній ринок. У результаті також цей фактор дуже сильно впливає на дефіцит палива на самому російському ринку. Тому Росія змушена була вжити заходів, які б’ють насамперед по нафтовій промисловості Росії, — обмеження вивезення на нафтопродукти”, — резюмував Володимир Омельченко.

Читайте також: Доходи РФ від продажу нафти і газу зросли на 80% у лютому — як таке можливо, роз’яснила експертка із санкцій

Нагадаємо, як заявив командир спецпідрозділу ударних дронів “Білий орел” Валерій Боровик, Росія виявилася не готовою до ударів по своїх нафтобазах, військових складах й аеродромах.

Читайте також: Росія не здатна захистити НПЗ від ударів дронів: введено заборону на експорт бензину — що далі (ВІДЕО)

Прямий ефір