Сили оборони України продовжують наступ, російські окупанти — зазнавати втрат: карта війни за 26 вересня (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Сьогодні, 26 вересня, президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки верховного головнокомандувача, де заслухав доповіді про оперативну ситуацію на фронті, дії противника, а також конкретні наступальні та оборонні операції на окремих ділянках. Також на нараді детально було опрацьовано питання забезпечення Сил оборони України та нарощування власного виробництва озброєння, повідомляє FREEДОМ.

За даними Генерального штабу Збройних сил України, за добу на фронті відбулося 20 бойових зіткнень. Крім регулярних авіаційних і артилерійських ударів, російська окупаційна армія здійснила понад 10 спроб штурму українських позицій на Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Усі атаки українські війська відбили.

Водночас росіяни не припиняють контратаки на окремих ділянках фронту під Бахмутом. Сили оборони України там продовжують свої наступальні дії, завдаючи противнику суттєвих втрат у живій силі та техніці.

Також триває наступальна операція українських сил на Мелітопольському напрямку.

“Щодо Південного напрямку, то обидві сторони, що воюють, розуміють виняткову важливість саме Південного напрямку на сьогоднішній момент, тому що в разі прориву і виходу українських Сил оборони на узбережжя Азовського моря, та навіть і в разі просто переривання сполучення залізницею, це створить серйозні проблеми для російських окупаційних військ”, — коментує військовий експерт Сергій Грабський.

Тим часом через значні втрати на окремих напрямках фронту росіяни формують нові резерви. Зокрема, на Лиманському та Куп’янському противник акумулював угруповання в 110 тисяч осіб. Однак зараз комплектація підрозділів відбувається значно повільніше, кажуть українські військові.

“На Лимано-Куп’янському напрямку ситуація все ще важка, але контрольована. Зараз вони займаються формуванням 12 штурмових рот, це приблизно 2 000 осіб. Однак це вже свідчить про їхню слабкість. Оскільки раніше ми говорили про батальйонно-тактичні групи, тепер ми вже говоримо про роти, що значно менше від того, що вони могли зробити раніше”, — повідомив начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.

Через високий рівень втрат, за даними Генштабу ЗСУ, в тимчасово окупованому Первомайську Луганської області загарбники облаштували черговий військовий госпіталь, де на лікуванні перебувають понад 200 вояків.

Загалом від 24 лютого 2022 року російська армія вже втратила в Україні понад 276 тисяч своїх солдатів. Лише минулої доби було ліквідовано 400 російських окупантів, знищено 5 танків, 19 бойових броньованих машин, 39 артилерійських систем і десятки одиниць іншої ворожої російської техніки.

Читайте також: Поки триватиме агресія Росії, повинні відчуватись і втрати Росії, — президент Зеленський наприкінці 580-го дня війни

Нагадаємо, як заявив керівник військових програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук, основною перевагою РФ було те, що вона може безкарно атакувати Україну. Тепер ситуація кардинально змінилася. ЗСУ планомірно знищують лише військові об’єкти російських окупантів.

Прямий ефір