Сили оборони України б’ють по важливих військових об’єктах РФ у Криму — подробиці від Риженка

Окупований Крим. Фото: Фото: ukrinform.ua

Сили оборони України завдають ударів по важливих військових об’єктах РФ у Криму, щоб знизити бойовий потенціал ворога. Про це сьогодні, 24 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів капітан 1-го рангу запасу ЗСУ, заступник начальника штабу ВМС ЗСУ у 2004-2020 роках Андрій Риженко.

“Це продовження тієї систематичної роботи, яку ведуть наші Сили оборони щодо важливих військових об’єктів у Криму. Для того, щоб знизити той військовий потенціал Росії, який вона накопичила з 2014 року після окупації Криму та який зараз використовує для ведення війни проти нас”, — сказав він.

Риженко назвав об’єкти, які є законними військовими цілями Сил оборони України на окупованому півострові.

“Ось ці об’єкти, вони, загалом-то, вже знайомі — це системи ППО, тому що щільність систем ППО в Криму дуже висока. Я думаю, це, напевно, найвища щільність ППО, якщо порівнювати з територією Російської Федерації ось ці окуповані території. Це пункти базування кораблів, аеродроми, вузли зв’язку, склади — загалом об’єкти, які мають прямий стосунок до військового угруповання Росії як у самому Криму, так і за межами. Тому я думаю, що ось учора вночі така робота була проведена. На підставі даних розвідки було встановлено цілі, було завдано удару”, — сказав експерт.

За його словами, російські окупанти після вдалих ударів Сил оборони України по системах ППО змушені перекидати комплекси з інших ділянок. 

“Наприклад, відомо, що після ударів десь пару місяців тому по комплексах ППО на заході Криму вони перекинули систему С-400 з Калінінградської області навіть. А по західній частині Криму ми б’ємо регулярно, тому що ці комплекси якраз розташовані у напрямку руху наших і ракет, і безпілотників, які атакують військові об’єкти в Криму. Це знижує можливість Росії збивати, забезпечувати протиповітряну оборону. Але річ у тому, що вони їх відновлюють. Питання в тому, наскільки довго вони ще зможуть їх відновлювати. А перекидають вони їх із дуже різних ділянок. Також відомо, що в них самих не вистачає цих систем. Згадайте, як хаотично вони почали прикривати Москву, коли туди полетіли перші безпілотники кілька місяців тому”, — сказав Риженко.

Читайте також: У звільненні Криму військовий аспект буде вирішальним, — Братчук

Раніше колишній командувач Силами США в Європі генерал Бен Ходжес зазначив, що ударами по військових об’єктах Росії в окупованому Криму Сили оборони України створюють умови, які роблять цю територію непридатною для супротивника.

Прямий ефір