Сильне рішення Копенгагена: данські гаубиці на озброєнні у ЗСУ (ВІДЕО)

САУ Caesar. Фото: defence-ua.com

Данія передає Україні всю свою артилерію. Про це офіційно заявила прем’єр-міністерка країни Метте Фредеріксен. Це непопулярне в ЄС рішення пов’язане з уповільненням постачанням західної зброї в Україну. У Копенгагені вважають, що дефіцит озброєнь несе пряму загрозу безпеці всього Євросоюзу, повідомляє FREEДОМ.

Копенгаген передав Києву всі свої запаси артилерійських систем. Установки CAESAR (“Цезар”) — золотий стандарт сучасної артилерії.

“Цезар” є об’єктивно найкращою системою з того, що є у світі зі 155 мм колісних артилерійських систем, і вирізняється не лише якістю та ефективністю, а й помірною ціною”, — зазначив головний редактор видання “Defense Express” Олег Катков.

Новину про передачу всіх данських запасів артилерії Україні публікують більшість великих ЗМІ. Але насправді, данські гаубиці ось уже майже рік воюють на українському фронті.

ЗМІ зачепилися за цю заяву прем’єр-міністерки Данії Метте Фредеріксен, яка виступала на Мюнхенській конференції з безпеки.

“Україна у нас просить амуніцію та артилерію зараз. Ми в Данії вирішили передати Україні всю артилерію, яка у нас є. Тому вибачте, друзі, але в Європі є запаси амуніції, це не питання тільки виробництва”, — заявила вона.

Але цими словами вона просто підкреслила факт передачі своїх артилерійських систем Україні.

“Заклик від глави уряду Данії якраз полягає в тому, що країни НАТО, країни-партнери, повинні передати артилерію, озброєння, яке у них є”, — додав Катков.

Данія вже встигла замовити собі нові артилерійські системи.

“Вони в березні 2023 року замовили ізраїльські системи ATMOS (“Атмос”) в аналогічній кількості (19 одиниць) і ще додаткову партію реактивних систем, ракетних систем PULS (“Пульс”) також в Ізраїлю. Терміни виконання контрактів окреслені в межах 2025 — 2026 років. Тобто спочатку прийдуть самохідні артилерійські системи, а після цього — ракетні”, — розповів Катков.

А зброя Києву потрібна тут і зараз, часу чекати немає.

“Реальність полягає в тому, що зброї у Європи мало. Цикли виробничі розтягнуті на роки і якось із цієї ситуації треба виходити”, — зазначив Катков.

У січні цього року Франція анонсувала виробництво 80 установок “Цезар” для України, але про терміни їхньої готовності нічого не відомо. Тому Данія закликає Європу віддати Україні всі свої запаси зброї та боєприпасів, щоб зупинити президента РФ Володимира Путіна, поки не пізно.

У Європі зараз активно обговорюють альтернативу НАТО в разі перемоги Дональда Трампа на виборах у США. Тому питання військової допомоги Україні саме з боку ЄС зараз стоїть гостро, як ніколи.

Утім, європейська артилерія далеко не все, чого зараз потребує Україна. Запаси боєприпасів потребують постійних поповнень. Йдеться про мільйони снарядів, які потрібні Україні в боротьбі проти Путіна. І єдиний шлях закрити цю потребу — передати Києву європейські запаси боєприпасів. Адже якщо всім разом не зупинити Путіна зараз, потім може бути пізно.

Читайте також: Бункери і “зуби дракона” на кордонах: країни Балтії створюють лінію оборони на випадок вторгнення Росії (ВІДЕО)

Прямий ефір