Сила України — це сила всіх, хто б’ється за Україну й хто допомагає бійцям: звернення Зеленського за підсумками 396-го дня війни

Володимир Зеленський. Скріншот: uatv.ua

Не можна бути подумки далеко від війни, підтримуйте наших бійців завжди, коли це можливо. Про це у вечірньому зверненні наприкінці 396-ї доби повномасштабного вторгнення Росії сказав президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Зеленський нагадав про День Національної гвардії, яка з усіма українськими воїнами потужно б’ється за Україну.

“Буде правильно, якщо всі ми разом подякуємо нацгвардійцям. Подякуємо за міцність і силу в битві за Донбас. За оборону Бахмута й Авдіївки. За героїчний захист Маріуполя й “Азовсталі”. За бої на Луганщині. За бої на Київщині, за битву за Київ. Разом з усіма силами оборони й безпеки України гвардійці гнали окупанта з північних областей нашої держави, із Харківщини. Тримають оборону на півдні, на Запорізькому напрямку”, — сказав він.

Окремо президент подякував за Національну кампанію рекрутингу — “Гвардію наступу”, яка стала прикладом взірцевого формування нових бригад для української оборони.

Він також повідомив, що за час повномасштабної війни вже майже 5 тис. нацгвардійців відзначені державними нагородами, а 32 бійці Нацгвардії удостоєні звання Героя України.

“Я дякую всім гвардійцям: солдатам, сержантам, офіцерам, командуванню! Дякую всім, хто допомагає підрозділам Нацгвардії, хто тренує бійців, забезпечує їх усім необхідним, допомагає з лікуванням після поранень, із реабілітацією. Сила України — це сила всіх, хто б’ється за Україну й хто допомагає бійцям. І уявити нашу державну силу без Національної гвардії просто неможливо”, — наголосив він.

Зеленський проінформував, що сьогодні пройшла нарада з українськими військовими, а також наради із сектором безпеки та розвідкою.

“Оборона, посилення нашого захисту — причому як від зовнішньої загрози, так і від внутрішніх загроз. Готуємо наші відповідні кроки. Постійно, незмінно максимум уваги — ситуації на передовій. Жорстоким боям, які щодня забирають життя наших людей і щодня потребують незмінної мобілізованості нашої держави й суспільства”, — сказав він. 

“Це неправильно, це несправедливо, коли в наших бійців, які приїжджають з передової, з’являється таке відчуття, ніби для багатьох у тилу війна вже скінчилася. Для тих, хто не просто далеко від Донеччини чи Нікополя, від Салтівки, від прикордонних районів Сумщини, від Запоріжжя… А хто подумки далеко від окопів, від щоденного болю українців. Зараз так само, як і рік тому, не можна бути подумки далеко від війни, хоч завдяки нашим воїнам реальні бойові дії відбуваються справді географічно далеко від багатьох. Зараз так само, як і рік тому, важливо, щоб якнайбільше українців допомагали захисту держави, допомагали акумуляції світової підтримки заради нашої перемоги”, — наголосив президент.

У своєму вечірньому зверненні Зеленський закликав громадян підтримувати українських бійців завжди, не забувати про збори волонтерів та долучатися, коли є можливість. 

Також він наголосив на важливості того, щоб усі, хто має інформаційний вплив, брали участь в інформаційній роботі. 

“Це стосується не лише журналістів. Це стосується всіх, хто може поширювати правду про агресію. Хто здатен нагадувати світу про українців і українок, які пройшли через окупацію, через втрати… Про те, що Україна б’ється за свободу та справедливість і для нашого народу, і для всіх націй, яким загрожує російська тиранія. Світ має чути так само інтенсивно, як і минулого року, що агресія проти України триває. Має чути, що припинити війну вже цього року, звільнити Україну від російського зла вже цього року — це спільне завдання цивілізованого світу. Бо цивілізований означає, зокрема, й рішучий захищати цивілізованість”, — заявив президент.

Зеленський розповів, що зустрівся із послом доброї волі ЮНІСЕФ Орландо Блумом та командою ЮНІСЕФ — організації, яка займається гуманітарною підтримкою й захистом дітей. 

“Орландо Блум давно й змістовно працює із цим напрямом. Він уже був в Україні, на нашому Донбасі, ще до повномасштабної війни. І знає, що принесла ця агресія, наскільки повномасштабними мають бути зусилля світу, щоб її зупинити, щоб відновити Україну після війни. Ми обговорили питання відбудови нашої країни, нашої шкільної інфраструктури. Я вдячний за цю допомогу. Ми домовилися, щоб наші команди працювали над кількома напрямами”, — повідомив він.

Зокрема — питанням повернення українських дітей, які були силою вивезені в Росію та створенням бомбосховищ для дітей. А також технічним забезпеченням дистанційного навчання в тих районах і областях країни, де неможливо навчатись офлайн через відповідні загрози.

Наприкінці звернення Зеленський висловив слова подяки усім воїнам, які боронять Україну за всіма напрямкама фронту.

“Усім, хто захищає наш державний кордон, усім, хто своєю відвагою та влучністю привчає ворога до того, що Україну Кремлю не взяти. Слава всім нашим воїнам, хто в бою! Дякую всім, хто допомагає обороні! Вічна пам’ять і шана всім нашим воїнам, які віддали своє життя за Україну! Слава Україні!”, — наголосив Володимир Зеленський.

Читайте також: Швидке відновлення України — що відомо про проєкти й де роботи вже почалися (ВІДЕО)

Прямий ефір