Сибіга зустрівся із Сійярто: про що говорили глави МЗС України та Угорщини

Андрій Сибіга та Петер Сійярто. Фото: x.com/andrii_sybiha

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга сьогодні, 30 вересня, із робочим візитом відвідав Угорщину. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ (МЗС) України, інформує FREEДОМ.

Переговори Андрія Сибіги з його угорським колегою Петером Сійярто тривали близько години. Глави зовнішньополітичних відомств України та Угорщини спілкувалися вдвічі більше, ніж планували.

Як запевнив Сійярто, його країна прагне добросусідських відносин з Україною та підтримує негайне припинення вогню. Після формату тет-а-тет розмова перейшла у розширений формат за участю делегацій.

“Угорщина підтримує всі міжнародні ініціативи, які дадуть шанс на якнайшвидше досягнення миру. І ми підтримуємо кожну ініціативу, яка дає надію на якнайшвидше закінчення цієї війни шляхом переговорів, дипломатичним шляхом”, — заявив Сійярто.

До кінця року Україна та Угорщина планують провести засідання спільної міжурядової комісії. Про це повідомив Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга після зустрічі з угорським колегою. Дипломат додав, що на шляху до Європейського Союзу Київ розраховує на підтримку Будапешту. Крім того, обидва міністри відзначили позитивну динаміку у розв’язанні питання щодо захисту прав угорців. Дипломати домовилися про подальшу співпрацю.

“Я пояснив своєму колезі ситуацію на фронті. Ми вдячні за підтримку нашого суверенітету та за згоду на новий пакет санкцій. Ми дуже цінуємо допомогу, яку наша країна отримує від Угорщини у ці складні часи та лихоліття. Ми ніколи цього не забудемо. Україна прагне забезпечити права угорської меншини, ми маємо трохи посилити співпрацю та прагнути до рішень у кожному чутливому питанні”, — зазначив Сибіга.

Читайте також: Програма головування Угорщини щодо продовження підтримки України, — Бока

Нагадаємо, міністр закордонних справ Андрій Сибіга 30 вересня прибув до Угорщини. Цей візит є продовженням першого регіонального турне нового міністра закордонних справ, метою якого є налагодження прагматичної та передбачуваної політики добросусідства та просування до стратегічної мети членства України в ЄС та НАТО.

Прямий ефір