Світ отримуватиме українське зерно незалежно від позиції Росії, — Марчук (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: minagro.gov.ua

Незалежно від позиції РФ світ отримуватиме українське зерно в межах продовольчої програми Grain from Ukraine. Таку думку озвучив сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Він наголосив, що Україна налаштована на безстрокову роботу зернової угоди як заради продовольчої безпеки у світі, так і заради внутрішнього виробника.

Марчук нагадав, що зараз особливо гостро постало питання про нестачу продовольства у світі не лише через війну в Україні, а й посуху, повінь та інші катаклізми. Бідним країнам ще важче стало отримувати продовольство.

Тому те, що ініціює Україна (проєкт Grain from Ukraine), її уряд, і підтримали інші країни, свідчить про те, що світ об’єднується навколо великого серйозного лиха — можливого голоду.

“Незалежно від позиції Росії, як вона поводитиметься в межах Стамбульської угоди, ми говоримо про те, що це зерно відправлятиметься і в рамках програми про продовольчу безпеку. Тобто, незалежно від того, зупинятиме Росія свою участь чи якісь інші буде нам робити пакості, від нас виходитимуть кораблі і гарантуватимуть продовольчу безпеку у світі. І важко буде уявити, коли РФ, наприклад, за допомогою військового флоту зупинятиме кораблі, що прямують до країн Африки або на Близький Схід для подолання голоду. Тому це такий додатковий інструмент, який би забезпечив, крім зернової угоди, яка діятиме наступні 120 днів, додатковий експорт з території України, незважаючи на позицію Росії”, — зазначив Марчук.

Експерт наголосив, що таким чином Україна дає добрий сигнал і показує, що ми не лише налаштовані на 120 днів роботи, а на безстрокову роботу зернової угоди.

“Фактично 120 днів спливає у лютому, коли починається активна фаза підготовки українських сільгоспвиробників до посівної весняної кампанії. Від того, наскільки успішною буде дія “експортного коридору”, залежатиме сигнал для внутрішнього нашого виробника про те, що він може сіяти, інвестувати. Він зможе продати все, що було зібрано. І це все-таки дає надію на те, що ми не лише виростимо, а й зможемо продати, експортувати та заробити гроші у важливий для України воєнний час”, — переконаний Марчук.

Читайте також: Grain from Ukraine: українське зерно стало гарантією продовольчої безпеки у світі (ВІДЕО)

Прямий ефір