Створюємо для України принципово нову систему безпекових відносин із провідними державами світу, — президент Зеленський підсумував 720-й день війни

Володимир Зеленський. Скриншот: uatv.ua

Мир завжди є безальтернативним і має бути справедливим. Саме таким, якого український народ і будь-який народ світу заслуговує. Агресор ніколи не має вигравати. Про це заявив президент України Володимир Зеленський сьогодні, 13 лютого, у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

“Перше — фронт, і зокрема Авдіївка, Купʼянськ, Лиман. Максимум уваги, максимум підтримки. Головком Сирський, міністр оборони Умєров зараз на місцях, саме там, на фронті, увесь день. Обʼїхали сьогодні всі гарячі точки фронту. Доповіли щодо ситуації. Розв’язують наявні проблеми — комплектація підрозділів, зміцнення, управління. Буде посилення дронами, РЕБ, командні позиції будуть теж зміцнені. Пізніше буде докладна доповідь”, — розповів глава держави.

Друге — сьогодні відбулося стратегічно важливе голосування у США: голосування Сенату за пакет подальшої підтримки України, українських воїнів, українських зусиль і демократії загалом.

“Я вдячний кожному сенатору за морально сильний вибір. Такий вибір зараз має значення і не лише для України, а й для всіх народів, чия незалежність є мішенню для російських ударів — уже зараз так чи інакше або запланованих ударів. Запланованих на найближчі роки. Путін ніколи не хотів обмежуватись однією Україною — його цілі значно ширші. І ще більш широка потрібна солідарність у захисті. Наступний крок — голосування Палати представників. Це дуже, дуже важливо. Очікуємо такого ж морально сильного вибору та рішення, яке запрацює. Запрацює для спільної безпеки”, — заявив Зеленський.

Третє, за словами президента, — триває перезавантаження інституцій Української держави. Зокрема, Сил оборони. А сьогодні — і сил дипломатії.

“Генерал-лейтенант Євген Мойсюк призначений спеціальним уповноваженим і займатиметься реалізацією міжнародних безпекових гарантій для України та розвитком Сил оборони. Ми створюємо для України принципово нову систему безпекових відносин із провідними державами світу, і кожен елемент таких відносин має бути повністю реалізований. Щоб не було жодної декларативності. Вже є безпекова угода з Великою Британією, готуємо нові угоди — амбітні угоди. І не лише з європейськими силами. Кожна домовленість із партнерами має бути реалізована якнайшвидше”, — поінформував глава держави.

Також триває підготовка Глобального саміту миру. Щодо ключових безпекових аспектів, порушених російською війною.

“І я вдячний усім, хто допомагає Україні, нашим воїнам, усьому нашому народу. Слава всім, хто бʼється заради України, хто працює заради того, щоб наша незалежність збереглась. І всім, хто допомагає, — дякую”, — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Дякую кожному із 70 сенаторів, які проголосували за продовження підтримки України, — Зеленський

Прямий ефір