Відносини демократичних білоруських сил із Заходом розвиваються — подробиці Можейка

Масові протести в Білорусі 2020 року. Фото: gettyimages.com

Білорусь є кому представляти на Заході, і це, звісно, не Лукашенко, а Світлана Тихановська, за яку більшість громадян країни проголосували на президентських виборах 2020 року. Відносини демократичних білоруських сил із західним світом розвиваються, і в такому розвитку зацікавлені не лише білоруси. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політичний аналітик, координатор аналітичного проєкту “Наша Візія” Вадим Можейко.

“Якби з півночі України була демократична вільна Білорусь, очевидно, не було б жодного вторгнення в Україну з півночі, з Білорусі. Білорусам це зовсім не треба, це все, очевидно, проти інтересів білорусів… Тому, звичайно, демократична безпечна Білорусь, яка не є союзником Росії, не розміщує ядерної зброї та російських військ, не бере участі у війні — це очевидний інтерес України та Заходу, всього західного світу, це далеко не лише інтерес білорусів”, — зазначив він.

За словами політичного аналітика, приклад Лукашенка яскраво ілюструє, що відбувається, коли багато хто готовий заплющувати очі на те, що коїть диктатор усередині країни. І, звичайно, набагато краще для цивілізованого світу було б, якби “Лукашенку допомогли піти” ще в 2020 році. Зараз доводиться виходити з того, що є.

“Слава богу, є кому представляти Білорусь у Європі, і це точно не Лукашенко. Контакти є, дуже багато різних рівнів. Підписано угоду між Тихановською та Європарламентом, що є безпрецедентним прикладом у відносинах Європарламенту не з формальними інститутами влади. Тихановська брала участь у зустрічі G7… Існують організовані депутатські групи “За демократичну Білорусь”, здається, вже у всіх європейських парламентах. Є спецдоповідач ООН із прав людини у Білорусі. Було б дуже логічно, звісно, мати й одну контактну персону в Брюсселі для того, щоб допомагати систематизувати цю роботу. Це логічний розвиток подій. Тим більше, що у разі Білорусі дуже зрозуміло, з ким вести діалог. Білоруси вже проголосували за свого представника у 2020 році. Добре, що приходить розуміння, що боротьба із диктаторами та підтримка тих, хто з диктаторами бореться, це не лише інтереси білорусів та українців”, — прокоментував Вадим Можейко.

Читайте також: Зустріч Путіна та Лукашенка в Мінську — рутинна робоча планерка: хитрощі диктаторів викрив політичний аналітик

Нагадаємо, раніше голова Міністерства оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив під час виступу на засіданні польського Сейму, що агентура РФ та Білорусі становить загрозу не лише Польщі, але й усій Європі.

Читайте також: У подарунок Путіну Лукашенко змінив начальника Генштабу Білорусі на “яструба” — подробиці від Латушка

Прямий ефір