Столтенберг назвав завдання нової Ради Україна — НАТО (ВІДЕО)

Єнс Столтенберг. Скріншот: uatv.ua

Нова Рада Україна — НАТО, створена замість Комісії, вирішуватиме кризові питання і наближає Україну до Альянсу. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг під час спільної з президентом Володимиром Зеленським пресконференції у Вільнюсі, передає FREEДОМ з місця події.

“Путін вторгся в Україну минулого року. Але він недооцінив хоробрість українського народу, мужність українських військ та рішучість українського політичного керівництва. Але він також недооцінив єдність та силу альянсу НАТО. НАТО продовжуватиме стояти поряд з Україною стільки, скільки потрібно”, — заявив Столтенберг.

Він зазначив, що за останній рік союзники НАТО надали десятки мільярдів доларів підтримки. І тепер узгодили пакет із трьох частин: зближення України з НАТО, багаторічну програму практичної допомоги, створення нової Ради НАТО — Україна.

“Наша нова багаторічна програма допомоги Україні сприятиме переходу від радянського обладнання та стандартів до сумісності українських збройних сил із НАТО. Інаугураційне засідання Ради НАТО щодо України розпочнеться за кілька хвилин”, — сказав генсек.

Він розповів, що на Раді вирішуватимуться кризові питання, вона відрізняється від попередньої Комісії насамперед тим, що вона має право приймати рішення. Передбачено зустрічі на рівні глав урядів, міністрів та на військовому рівні.

“Ми зустрічатимемося як рівні, проводитимемо кризові консультації та об’єднуватимемося для прийняття рішень. Україна тепер ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше. Союзники підтвердили, що Україна стане членом Альянсу, і погодилися скасувати вимогу щодо наявності плану дій щодо вступу”, — додав Столтенберг.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський на спільному брифінгу з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом на саміті у Вільнюсі заявив, що безпека сьогодні перебуває у очевидному дефіциті.

Як повідомлялося раніше, історичною і вирішальною ще до початку назвали найважливішу для України міжнародну зустріч року — саміт НАТО у Вільнюсі. Київ очікує на доленосні рішення. Україна наполягає: на саміті потрібно зафіксувати не тільки той факт, що одного дня вона буде в НАТО, і визначитися з термінами, важливо узгодити й подробиці процедури вступу. Вона має бути прискореною за прикладом Фінляндії.

Прямий ефір