Стати лідером протестного руху в Грузії могла би президентка країни, але вона не поруч із народом, — Фейгін

Марк Фейгин. Скриншот видео: youtube.com

У президентки Грузії Саломе Зурабішвілі є всі шанси стати лідером протестного руху — було б бажання скористатися цим шансом. Своє президентство вона виправдала б тим, що в критичний момент підтримала громадян, стала поруч із ними. Але поки що видно тільки її двоїсту позицію. Таку думку озвучив російський правозахисник Марк Фейгін в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“На роль лідера протесту могла б претендувати, або якби вона зараз із народом була поруч. Хоча б на короткий період виправдала б своє президентство тим, що вона в критичний момент підтримала громадян Грузії. Але ми від неї цього не бачимо”, — сказав правозахисник. 

Він також звернув увагу на те, що у президента Грузії достатньо повноважень, але немає готовності їх застосувати.

“Якщо ти не готова застосувати навіть ті скромні повноваження як президент, все таки Грузія — це парламентська республіка, але президента обирає не парламент, а народ, зніми з себе ці повноваження. Якщо ти не в змозі захистити власних громадян, тоді навіщо ти взагалі потрібна? Тобто незрозуміло, як розуміє політичну відповідальність пані Зурабішвілі”, — сказав Фейгін. 

Правозахисник вважає, що Саломе Зурабішвілі необхідно почати серйозний діалог зі своїм народом. 

“Потрібно діяти рішучіше. Тобто президента начебто немає взагалі. Якщо ти з народом — прийди до народу, почни з народом діалог. А ти з ким діалог ведеш? Через телевізор, чи що? І тому, так, напевно, вона могла б стати лідером протесту, якби була більш рішучою”, — поділився думкою Фейгін. 

Часто такі революції висувають нових лідерів, доповнив він.

“Не виключено, що з’являться якісь нові лідери. У Грузії є соратники Саакашвілі. Наприклад, Хатія Деканоїдзе. Там є досить відомі люди. Напевно, хтось проявиться. Чому ні?”, — сказав гість ефіру. 

Щодо експрезидента Міхеїла Саакашвілі, якого утримують в ув’язненні в грузинській в’язниці, то, за словами правозахисника, якби його навіть помилували, він зараз не в тому стані, щоб “іти на барикади”. 

“По-перше, вони його довели до такого фізичного і психологічного стану, що, чесно кажучи, якщо зараз його з лікарні витягнути, ніякий протест йому очолити не під силу. Фізично він на барикади не забереться, розумієте? Я на зв’язку з його адвокатами постійно. Він ні фізично, ні психологічно, м’яко кажучи, зовсім не потягне зараз ні на якого лідера протесту. Просто йому треба час. І я не знаю, який це час — тільки лікарі можуть відповісти”, — резюмував Фейгін.

Читайте також: Грузії необхідно провести парламентські вибори та прибрати проросійський уряд — думка

Нагадаємо, Саакашвілі перебуває в ув’язненні з осені 2021 року — його затримали невдовзі після повернення до Грузії, де він не був вісім років.

Прямий ефір