Основна частина військової допомоги від США надається і становить залишки програм, профінансованих минулого року. Про це розповів доктор економічних наук, громадський діяч та ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко сьогодні, 5 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Але зараз такої фінансової допомоги, яка йде до бюджету для фінансування соціальних проблем, виплат заробітної плати, від США взагалі немає. Військова допомога є. Тому що деякі програми, які були профінансовані минулого року, лише зараз реалізуються військовими компаніями, які виробляють зброю. Це вже сплачено було минулого року і, відповідно, зараз зброя надходить нашим збройним силам”, — зазначив Савченко.
Економіст додав, що якщо закон у США не буде ухвалено, то відповідно, фінансової допомоги не буде, і військова допомога буде дуже обмежена.
“Але ми сподіваємося, рано чи пізно мій прогноз, що наприкінці цього місяця все ж закон буде проголосований, і ми почнемо отримувати гроші. Американці думають над планом Б, вони дуже напружено працюють з іншими країнами, з суверенними фондами північних країн Європи, які дуже багаті й обумовлюють можливість Bridge Finance, щоб вони почали фінансувати, а потім, коли фінансування відкриється — Штати компенсують ці витрати, тому що вони є головними акціонерами Світового банку, деяких інших міжнародних організацій. Вони можуть збільшити допомогу від цих організацій Україні”, — сказав гість ефіру.
Читайте також: Бельгія запропонувала G7 механізм використання активів РФ на користь України — розбір Савченка