Президент США Джо Байден хоче відновити військові зв’язки з Китаєм, заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван, повідомляє FREEДОМ.
“Президент рішуче налаштований на відновлення зв’язків між військовими, тому що він вважає, що це в інтересах національної безпеки США. Нам потрібні ці лінії зв’язку, щоб не було помилок, прорахунків або непорозумінь”, — заявив він.
В інтерв’ю CNN Салліван розповів, що Байден намагатиметься “просунути м’яч” щодо військових зв’язків під час зустрічі з головою Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпіном, але відмовився надати подробиці.
“Після того, як США запровадили санкції проти міністра оборони Лі Шанфу, Сі фактично відмовлявся від будь-яких контактів із представниками Пентагону, демонструючи свою незгоду із санкційним режимом і вважаючи їх несправедливими. Це вкладалося в загальну канву загострення відносин між Китаєм і США. Тому будь-які спроби відновлення військового діалогу якраз потрапляли на цей санкційний режим і їх не відбувалося”, — зазначив політолог Віталій Кулик.
Радник Байдена стверджує, що США прагнуть налагодити лінії комунікації, як на найвищому рівні між Пентагоном і Міністерством оборони Китаю, так і на тактично-оперативному рівні, зокрема, в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Можливі переговори Байдена і Сі Цзіньпіна можуть принести необхідну стабільність у відносинах між двома країнами. Зустрітися лідери можуть 15 листопада, під час саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Сан-Франциско.
Китай зацікавлений у новому етапі співпраці зі США. Це буде лише друга особиста зустріч двох лідерів з моменту вступу Байдена на посаду в січні 2021 року.
“Порядок денний для обговорення в них досить великий — це питання глобального порядку, розподіл сфер впливу, розмова про безпеку в Тихому океані, питання ядерного нерозповсюдження, питання війни в Україні… США постараються вплинути на Пекін щодо того, щоб ті, своєю чергою, вплинули на Росію та Північну Корею або Іран”, — додав Кулик.
Китаю потрібна слабка Росія, яка вже давно перетворюється з гравця на того, ким грають.
“Для Росії вигідно, щоб Китай перебував у режимі поглиблення суперечностей зі США”, — підкреслив Кулик.
Можливий діалог Байдена і Сі в Росії сприймають дуже нервово. Адже Кремлю невигідно, щоб відбулося якесь врегулювання протистояння між США і Китаєм.
Читайте також: “Зробити крок назад від прірви світової війни”: ключові теми майбутньої зустрічі Байдена та Сі перелічив дипломат